"У короткостроковій перспективі ми прогнозуємо, що еміграція продовжить зростати, але в середньостроковій перспективі очікується певна конвергенція рівнів заробітної плати і продуктивності, що допоможе трохи заспокоїти ситуацію", - сказав він.
"Крім того, ми очікуємо поліпшення якості життя в Україні. У наступні 2-3 роки збільшення чисельності може бути значним, але ми очікуємо скорочення кількості мігрантів в середньостроковій перспективі", - заявив глава департаменту НБУ.
За словами представника Нацбанку, такий прогноз обумовлений, зокрема, різницею в оплаті праці в Україні та Польщі.
"Дійсно, ми бачимо, що кількість людей, готових їхати на роботу за кордон, збільшується, і така оцінка є обґрунтованою і відповідає нашим очікуванням. Ми відзначаємо істотну різницю між рівнем заробітної плати в Україні та Польщі. Оплата приблизно вище в 3 рази і цю різницю не можна так швидко вирівняти", - зазначив Ніколайчук.
Чиновник зазначив, що війна на Донбасі продовжує впливати на міграційні процеси в Україні.
"Збройний конфлікт на сході країни безумовно вплинув на зростання міграції та в подальшому впливає на сприйняття людей. Видно, що змінилася модель виїзду в країни ЄС", - сказав він.
"Так, три роки тому основними мігрантами були жителі західної частини України, тоді як зараз значну частину становлять жителі східної частини країни", - додав глава департаменту НБУ.
Ніколайчук також визнав, що еміграція породила прогалини на українському ринку праці.
"Тема мігрантів є для нас серйозною причиною для занепокоєння, адже в такому масштабі, який ми спостерігаємо зараз, це, безумовно, вплине на наш потенційний ВВП", - заявив він.
"Ми порахували, що за останні 2 роки міграція привела до зменшення нашої робочої сили на 5-8%, не на постійній основі, але все ж. Раніше ми оцінювали зменшення в 3-4%, тому перегляд оцінки є дуже великим", - сказав Ніколайчук.
"Вплив на потенційний ВВП досить високий, особливо з огляду на те, що виїжджають найбільш працездатні громадяни. Значна кількість - близько 70% - це чоловіки. У віковому розрізі близько 35% - це емігранти до 30 років, і це стало тенденцією. Ще кілька років тому чисельність молодих емігрантів була значно нижча", - додав представник НБУ.
Раніше Bloomberg писав, що низький рівень зарплат, тривалий конфлікт з Росією, девальвація і стійка корупція стали причинами для трудової еміграції українців.
Як повідомлялося, у Польщі понад 300 тисяч українців платять внески до фонду соціального страхування – це найвищий показник в історії.
Нагадаємо, представники польської рекрутингової фірми стверджують, що після впровадження для України безвізового режиму, українські працівники в Польщі отримують більші зарплати.
Загалом станом на 26 лютого зареєстровано 560 випадків захворювань на кір, в тому числі 415 випадків серед дітей. Серед захворілих дітей не щеплені згідно Календаря 75,0%.
На стаціонарному лікуванні перебували 324 особи, з них 221 дитина. У Львові захворіли 311 осіб, з них 240 дітей.
За останній тиждень отримали додатково щеплення проти кору 1 351 дітей (віком 1- 9 років).
З огляду на високу контагіозність кору в катаральному періоді основним заходом щодо запобігання поширенню хвороби в колективі є рання діагностика та ізоляція хворого до 4-го дня від початку висипань, а при ускладненні пневмонією – до 10 дня. Якщо з’явились катаральні ознаки захворювання, залишайтесь вдома та викличте лікаря.
Дієвим профілактичним засобом є щеплення, яке можна зробити як дітям, так і дорослим. Згідно Календаря профілактичних щеплень в Україні (затв. наказом МОЗ від 16.09.2011р. №595 “ Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних і імунобіологічних препаратів”) щеплення проти кору відноситься до обов’язкових і проводиться у лікувально-профілактичних закладах за місцем проживання з метою запобігання захворюванням.
Також під час обшуку на орендованій ним квартирі поліцейські вилучили ноутбук, гроші та флеш-накопичувачі.
Мережа «Avalanche» функціонувала 7 років. До її ліквідації були задіяні правоохоронці 30 країн. 30 листопада 2016 року поліцейські провели міжнародну спецоперацію з ліквідації цієї кібермережі. Тоді у Полтаві правоохоронці затримали й організатора цієї злочинної діяльності – 33-річного місцевого мешканця.
1 грудня 2016 року Жовтневим районним судом м. Полтави було розглянуто клопотання представника Генеральної прокуратури України про його арешт. У обранні саме такого запобіжного заходу суд відмовив, після чого підозрюваний зник із зали суду. Пізніше його було оголошено у міжнародний розшук.
Відповідно до українського законодавства, йому інкримінують причетність до вчинення кількох кримінальних правопорушень: ч. 3 ст. 209, за ч. 1 ст. 361, ч. 2 ст. 342 та ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України. У той же час прокуратурою Вердена і поліцією Люнебурга (Федеративна Республіка Німеччина) розслідується кримінальна справа щодо міжнародної платформи злочинної інфраструктури, відомої як «Avalanche», яка використовувалась в якості майданчика для запуску та управління масових глобальних шкідливих атак і відмивання грошей. У Німеччині, за оцінками експертів, це спричинило збитків на понад 6 мільйонів євро. Крім того, грошові втрати пов'язані з кібератаками, проведеним по мережі «Avalanche», за попередніми підрахунками, склали сотні мільйонів євро по всьому світу.
У Львові правоохоронці затримали сім’ю наркодилерів. До складу злочинної групи входили матір та син, котрі організували збут наркотичних таблеток «субутекс» у Львові.
Працівники Управління протидії наркозлочинності поліції Львівщини спільно із слідчим відділом Сихівського відділу поліції та за процесуального керівництва Львівської місцевої прокуратури №1 затримали сім’ю наркодилерів, котрі організували у Львові збут наркотичних таблеток «субутекс», які містять наркотичну речовину «бупренорфін». До складу групи входили двоє осіб – матір та син.
Під час затримання та санкціонованих обшуків правоохоронці виявили та вилучили у зловмисників наркотичні таблетки «субутекс» та грошові кошти, отримані від збуту наркотиків. Все вилучене скеровано на експертне дослідження. Окрім цього, встановлено, що затримані злочинці неодноразово надавали власну квартиру для вживання наркотичних засобів наркозалежним особам.
Зловмисники затримані в порядку ст.208 КПК України, їм повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) КК України. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк від шести до десяти років із конфіскацією майна.
Триває досудове розслідування, на даний час вирішується питання щодо обрання наркодилерам міри запобіжного заходу – тримання під вартою.
Дорожньо-транспортна пригода трапилася 20 лютого о 21.05 на автодорозі Київ – Чоп в селі Солонка, Пустомитівського району.
Як встановили поліцейські, водій автомобіля «Мерседес С220», 39-річний львів’янин, скоїв наїзд на пішохода, 37-річну мешканку міста Стрий.
Внаслідок автопригоди жінка отримала тілесні ушкодження.
Поліцейські встановлюють обставини ДТП, вирішується питання про відкриття кримінального провадження.
Він наголосив, що рішення не потребує внесення змін у діюче законодавство і воно буде в силі до моменту напрацювання та ухвалення відповідного законопроекту, який сьогодні обговорюється на різних майданчиках.
«Ми розпочали дискусію про пенсії військовослужбовцям восени. Це надзвичайно важливий закон, який встановлює справедливість щодо військових. Я обіцяв з 1 січня підвищити пенсії, і я пам’ятаю про це. Але дискусії щодо проекту закону тривають. І вони можуть тривати місяць і два, - сказав Володимир Гройсман. – Я пам’ятаю, що обіцяв. Тож сьогодні ми приймаємо рішення про підвищення пенсій для військовослужбовців – у середньому на 1,5 тис. грн. Нарахування розпочнуться з сьогоднішнього дня».
Глава Уряду повідомив, що рішення було напрацьовано спільно фахівцями Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики, Мінфіну. «Рішення ухвалено, і процес розпочнеться. А тим часом я закликаю всі сторони працювати над тим, аби винайти новий закон, який відновить соціальну справедливість щодо військовослужбовців», - додав Прем’єр-міністр.
Сьогодні, 18 лютого, о 10.40 в поліцію зателефонувала жінка. Вона повідомила, що її сусід, який мешкає на восьмому поверсі у будинку по вулиці Кавалерідзе, стріляє з вікна з вогнепальної зброї.
Прибувши на місце події, поліцейські встановили, що до скоєння правопорушення причетний 38-річний львів’янин. Перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, чоловік влаштував стрілянину з гладкоствольної рушниці, на зберігання якої має відповідний дозвіл.
Зброю у зловмисника вилучено. Правоохоронці встановлюють обставини події, вирішується питання про притягнення чоловіка до відповідальності.
За її словами, як повідомляє прес-служба народного депутата, попередня 10-річна держпрограма, яка передбачала заходи з попередження та лікування онкозахворювань, закінчилася у 2016 році, і з того часу нової розроблено не було. Щоправда, Кабмін ухвалив постановою, що МОЗ мав би розробити нову держпрограму протягом першого кварталу 2017 року, але, як вже стало звичним, МОЗ нічого так і не зробив.
Програму досі не створено, а відтак не передбачено і коштів на її реалізацію. Пацієнти залишаться без допомоги. Можливо, це якась нова спеціальна “реформа”, яка має принести користь українцям? Можливо, так і потрібно? А, може, це просто злочинна бездіяльність посадових осіб МОЗу?
На переконання Ольги Богомолець, така політика МОЗ є загрозою національній безпеці держави, адже в загальнонаціональному масштабі призводить до знищення людського потенціалу України. Від неї людей гине набагато більше, ніж від бойових дій на сході.
Кількість онкохворих зростає, їх в Україні вже 1 мільйон, щороку реєструється близько 130 тисяч нових випадків. Смертність також в 1,5 рази перевищує європейські показники! Від усіх видів раку в Україні вмирає 60% хворих. Здавалося б, треба бити в набат та спрямовувати всі сили на порятунок українців від раку.
Але уряд не тільки зриває розробку вкрай важливих держпрограм, він ще й позбавляє людей права на елементарну допомогу. На лікування онкохворих в бюджеті на 2018 рік виділено лише 28% від потреби.
Це означає, що за урядовою схемою “гроші йдуть за пацієнтом” кошти на лікування підуть тільки до 28% хворих на рак. Решта 72% будуть продавати майно та позичати гроші по світі, щоб отримати хоча б примарний шанс на життя.
І така картина спостерігається по всім напрямкам. При нормальній потребі фінансування медицини в розмірі 7% ВВП, уряд виділив на неї лише 3,5%. Комітет з питань охорони здоров’я неодноразово звертався до уряду з вимогою передбачити в бюджеті видатки на медицину хоча б у розмірі 5% ВВП, але захист здоров’я і життя людей, вочевидь, не є пріоритетом урядової політики сьогодні.
«Лікарі масово виїжджають з країни, лікарні закриваються, держпрограми згортаються, Україна повертається у середньовіччя. Якщо це — реформа, то що тоді руїна?», — наголошує народний депутат.
У процесі дослідження закупівель Квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) м. Львова було виявлено, що популярні упродовж останнього часу оборудки на постачанні дров для ЗСУ, про...
Упродовж останнього часу львівські правоохоронці почали притягувати до кримінальної відповідальності посадовців органів місцевого самоврядування та підпорядкованих їм комунальних підприємств, з...
Правком відстежує хід розслідування кримінальних справ, пов'язаних з розкраданнями бюджетних коштів, виділених для забезпечення потреб Збройних Сил України,...
Через схеми з постання дров для ЗСУ розкрадають сотні мільйонів гривень. Про це свідчать останні резонансні кримінальні справи та гучні журналістські розслідування. Ключові...