28 січня о 02:17 год. до медичного пункту Львівського залізничного вокзалу, із симптомами ГКІ, звернулись за допомогою 5 осіб, з них 2 дітей (всі жителі м. Одеса), які після огляду у стані середньої важкості були госпіталізовані до Львівської обласної клінічної лікарні.
Всі захворілі повертались із відпочинку у Славську, зі слів, проживали в готелі “Скеля”, захворіли 3 дні тому, де саме харчувались перед тим, як захворіли, чітко не вказали.
Пацієнтам проводиться повний комплекс лікувально-діагностичних заходів, відповідно до клінічних протоколів МОЗ України.
Звинувачення проти Нассара висунули 156 жінок, зокрема відомі американські гімнастки, багаторазові олімпійські чемпіонки Сімона Байлс та Елі Рейсмен. Він визнав себе виннним у 10 випадках сексуальних домагань до дівчат.
У грудні 2017 року 54-річний чоловік уже був засуджений до 60 років за зберігання дитячої порнографії на комп'ютері.
В заключній промові Нассар спробував вибачитися перед своїми жертвами. "Немає слів, щоб описати, наскільки мені шкода за те, що сталося", - заявив він.
Однак суддя Розмарі Акіліна назвала його слова нещирими, і заявила, що він проведе "у темряві решту свого життя".
"Тому що, пане, ви не заслуговуєте, щоб знову виходити з в'язниці. Ви так і не усвідомили, що саме ви зробили. Я б не дозволила вам навіть доглядати за моїми собаками", - сказала суддя, виносячи вирок колишньому лікареві.
Раджіні Вайдьянатан, ВВС News, штат Мічиган
Розповіді жертв були надзвичайно схожі - колишній лікар олімпійської збірної США з гімнастики викликав дівчат на лікувальні процедури, але замість того, щоб позбавити їх фізичного болю, позбавляв цноти. Деякі з них були настільки молодими, що через роки не усвідомлювали, що їх зґвалтували.
Суддя Акіліна повідомила, що Нассар написав їй листа, в якому стверджував, що звинувачення проти нього "сфабрикували" для отримання грошей і популярності.
"Я був хорошим лікарем, тому що мої процедури працювали, і ті пацієнти, які зараз виступають, є тими ж, які хвалили і поверталися знову і знову", - написав Нассар.
Рейчел Денхолландер, перша дівчина, яка висунула звинувачення проти Нассара, пояснила, чому до скарг на лікаря не дослухалися.
"Ніхто не вірив, тому що не хотів слухати. Жертвам заткнули рота, їх залякували, їм сказали, що вони проходять медичні процедури і іноді їх знову посилали на прийом до лікаря Нассара, де вони знову піддавалися домаганням. Ось що відбувається, коли в організаціях панує культура, за якої сексуальний хижак залишається безкарним", - наголосила вона.
Американська федерація гімнастики розірвала співпрацю з Нассаром у 2015 році через скарги гімнасток. У вересні 2016 року журналісти The Indianapolis Star поширили інформацію про звинувачення на адресу лікаря з боку двох гімнасток.
Через місяць Нассара звільнили з Університету штату Мічиган, де він керував клінікою. У листопаді 2016 року проти нього висунули перші звинувачення в розбещенні неповнолітніх та арештували за зберігання на комп'ютері 37 тисяч відео та зображень дитячої порнографії.
Олімпійський комітет США пообіцяв провести незалежне розслідування, щоб з'ясувати, чому повідомлення гімнасток про сексуальні домагання так довго залишалися без уваги.
Президент Університету штату Мічиган Анна Лу Саймон 24 січня пішла з посади.
Слідче управління прокуратури області завершило досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом отримання 700 доларів США неправомірної вигоди начальником митного поста Львівської митниці ДФС.
Зазначимо, що під час досудового розслідування до підозрюваного було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а також відсторонено від займаної посади.
Обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні скеровано до Бродівського районного суду Львівської області для розгляду по суті.
Санкція ч.3 ст.368 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років з конфіскацією майна.
Внаслідок падіння чоловік отримав черепно-мозкову травму та політравму. О 16:00 був доставлений в реанімаційне відділення Городоцької ЦРЛ, де під час проведення реанімаційних заходів помер. Обставини події встановлюються.
Міністерство фінансів планує перейти на трирічне фінансове планування.
Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.
За словами заступника міністра фінансів Юрія Буци проведення значних виплат з Єдиного казначейського рахунку в кінці року пов'язано перш за все з неритмічним витрачанням коштів протягом року розпорядниками бюджетних коштів.
На думку замміністра, цю проблему допоможе вирішити трирічне фінансове планування.
За словами Буци, зміни в законодавство будуть прийняті вже в першій половині 2018 року.
Економічна правда
Сторона захисту клопотала про зміну запобіжного заходу із тримання в СІЗО на домашній арешт через проблеми із серцем у Саркісяна та позитивну характеристику.
Представник прокуратури заявив, що не має необхідності змінювати запобіжний захід, бо в пенітенціарній установі можуть надати підсудному необхідну допомогу.
Петрос Саркісян перебував під вартою до 15 листопада минулого року, після чого його відпустили під заставу в розмірі 128 тисяч гривень, а тоді 30 листопада апеляційний суд знову взяв його під арешт.
28 вересня 2017-го року 24-річну старшу виховательку Наталю Янчик, яка відповідала за пожежну безпеку в таборі і була заарештована в один день з директором «Вікторії» Саркісяном, звільнили з-під арешту. Янчик взяли на поруки депутати Верховної Ради Мустафа Найєм і Григорій Шверк.
У жовтні прокуратура Одеської області повідомила про підозру колишньому заступникові міського голови Одеси Зінаїді Цвірінько, яка на момент пожежі опікувалася гуманітарними питаннями, і керівникові Київського райвідділу Державної служби з надзвичайних ситуацій. Суд обрав запобіжний захід для колишньої чиновниці у вигляді особистого зобов’язання. Прокуратура підозрює Цвірінько у «службовій недбалості».
16 вересня 2017-го в Одесі загорівся один із корпусів дитячого табору «Вікторія». На той момент у таборі перебували понад 40 дітей, троє з них загинули. За попередніми висновками слідства, причиною пожежі стало порушення правил пожежної безпеки.
Мережа АЗС SKY підняла ціни на всі види палив на 1 грн/л: бензин марки А-92 подорожчав до 27,90 грн/л, А-95 - до 29,10 грн/л, А-95+ - до 30,40 грн/л, а дизпаливо - до 26,70 грн/л.
На заправках ZOG всі види палива зросли в ціні на 90 коп./л: А-92 - до 28,70 грн/л, А-95 - до 29,20 грн/л, А-95+ - до 29,70 грн/л, а дизпаливо - до 27,20 грн/л.
На станціях мережі "Фактор" ціни на бензин А-92 і А-95 зросли на 80 коп./л - до 27,90 грн/л і 28,40 грн/л, відповідно. Дизпаливо подорожчало на 30 коп./л - до 26,00 грн/л.
У SUN OIL бензини підросли на 50 коп./л: А-92 - до 28,40 грн/л, А-95 - до 29,40 грн/л, А-95+ - до 30,40 грн/л.
Мережі UPG, "Автотранс", "Паралель", "Надія", "Рур груп", "Маркет" та Mango підняли ціни на окремі види палива на 20-75 коп./л.
24 січня середня вартість бензинів А-92 і А-95 збільшилася на 6 коп./л - до 29,42 грн/л і 30,17 грн/л, відповідно. А-95+ подорожчав на 4 коп./л - до 31,31 грн/л, а ДП додало 5 коп./л (27,97 грн/л).
Нагадаємо, в період з 22 на 23 січня 2018 року вартість бензинів і дизельного палива на АЗС в роздробі зросла на 0,1-1 гривню за літр.
У Профспілці нагадують Гройсману, що на засіданні Кабінету Міністрів 11 січня цього року було прийнято постанову «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників», згідно з якою заробітна плата українського вчителя зросте з 1 січня в абсолютних цифрах до 6,5 – 8,5 тисяч на місяць залежно від категорії.
«Однак станом на 23 січня зазначена постанова не оприлюднена, що призвело до численних звернень педагогічних працівників та профспілкових органів. Такі зволікання відповідних міністерств та в цілому Кабінету Міністрів України не сприяють поліпшенню довіри освітянами державній владі, викликають їхнє справедливе невдоволення та обурення», - йдеться у зверненні.
У профспілці наголошують, що прийняття рішення про підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним усіх типів закладів та установ освіти з 1 січня 2018 року стимулюватиме місцеві органи влади до виконання попередніх урядових рішень щодо належного наповнення місцевих бюджетів, зокрема, за рахунок детінізації економіки, дотримання жорсткого режиму економії, посилення фінансово-бюджетної дисципліни.
«Тому Профспілка вимагає прискорення оприлюднення прийнятої Кабінетом Міністрів України 11 січня постанови «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників», з безумовним рішенням про підвищення заробітної плати педагогічним працівникам комунальних установ і закладів освіти за рахунок видатків місцевих бюджетів», - заявляють у Профспілці працівників освіти і науки.
У процесі дослідження закупівель Квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) м. Львова було виявлено, що популярні упродовж останнього часу оборудки на постачанні дров для ЗСУ, про...
Упродовж останнього часу львівські правоохоронці почали притягувати до кримінальної відповідальності посадовців органів місцевого самоврядування та підпорядкованих їм комунальних підприємств, з...
Правком відстежує хід розслідування кримінальних справ, пов'язаних з розкраданнями бюджетних коштів, виділених для забезпечення потреб Збройних Сил України,...
Через схеми з постання дров для ЗСУ розкрадають сотні мільйонів гривень. Про це свідчать останні резонансні кримінальні справи та гучні журналістські розслідування. Ключові...