Працівники Управління захисту економіки у Львівській області, слідчого управління Національної поліції області за процесуального керівництва обласної прокуратури 13 лютого затримали заступницю міського голови одного із міст Львівщини.
За видачу довідки про походження сільгосппродукції для її сертифікації на експорт 38-річна чиновниця отримала 500 доларів США. Частину цієї суми правоохоронці вилучили у неї під час передачі грошових коштів, ще частину – в ході санкціонованого обшуку за місцем проживання.
В межах провадження було задокументовано причетність зловмисниці до корупційної схеми, а також встановлені факти вимагання та одержання нею неправомірної вигоди за вирішення зазначеного питання.
Суд відсторонив її від займаної посади терміном на два місяці та обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або ж, як альтернатива, внесення застави у розмірі 35 240 гривень, яку було сплачено.
Заступниця мера міста повідомлена про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України. Його вчиненнякарається штрафом від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.
Досудове розслідування завершено. Обвинувальний акт скеровано на розгляд в суд.
Нагадаємо, що інцидент трапився у липні 2017 року. Зловмисник напав на 59-річного місцевого мешканця у Самбірському міському парку культури та відпочинку.
Чоловік завдав потерпілому декілька ударів по тілу та викрав у нього гроші, мобільний телефон, а також особисті документи.
Самбірською місцевою прокуратурою підтримувалось державне обвинувачення у суді стосовно 25-річного мешканця м. Борислав, який обвинувачувався у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КК України (розбій).
Самбірський міськрайонний суд визнав вказану особу винною та засудив до 7 років позбавлення волі.
Від початку відпрацювання на території Львова та області поліцейські спільно з працівниками регіональних підрозділів Державної міграційної служби України та прикордонної служби виявили та притягнули до відповідальності 240 осіб, з них 208 іноземних громадян – порушників законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства.
В рамках оперативного відпрацювання працівники регіональних підрозділів Державної міграційної служби України та прикордонної служби притягнули до відповідальності 240 осіб. З них: 208 – за ст.203 (порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України), 6 – за ст.204 (порушення порядку працевлаштування, прийняття на навчання, надання житла, реєстрації іноземців та осіб без громадянства та оформлення для них документів), 25 – за ст.205 (невжиття заходів до забезпечення своєчасної реєстрації іноземців і осіб без громадянства) КУпАП та ще одного – за ст. 206 (порушення порядку надання іноземцям та особам без громадянства житла, транспортних засобів та сприяння в наданні інших послуг) КУпАП .
Направлено 56 подань про примусове повернення іноземців та осіб без громадянства в країну походження, з яких 42 задоволено, а також 9 подань про заборону в’їзду громадян на територію України, з них задоволено – 7.
Нагадаємо, операція під умовною назвою «Мігрант» триває з 21 лютого до 30 квітня. Метою цільових профілактичних заходів є нагляд та контроль за виконанням законодавства у міграційній сфері, контроль за в’їздом на територію України та виїздом з території нашої держави іноземців та осіб без громадянства, дотримання ними правил та норм перебування в країні, а також з метою протидії та запобігання нелегальній міграції.
За словами авторів матеріалу, незаконна робота за кордоном – це пряма загроза життю.
"Кілька тижнів тому у Польщі спалахнув скандал. Працедавець вивіз українку, яку паралізувало від інсульту, за межі робочого місця, лишив на лаві та викликав поліцію – нібито вона була напідпитку. Жінку врятували, але вона і досі в украй тяжкому стані", – повідомили автори матеріалу.
За словами експертів, працюючи нелегально, українець не може розраховувати на бодай якусь допомогу з боку держави, на захист з боку правоохоронних органів.
"Людина потрапляє у ситуацію, коли його потенційні роботодавці можуть не заплатити гроші. Коли вони можуть за будь-якого вдалого чи невдалого збігу обставин просто заявити у місцеві контролюючі органи, і людину депортують", - зазначив в ефірі телеканалу президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
Крім того, згідно з даними дослідження, проведеного на замовлення Міжнародної організації міграції, з 1991 року понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми. Це робить Україну однією з основних країн походження потерпілих від сучасного рабства в Європі.
Зазначається, що співробітники Нацагентства розпочнуть перевірку щодо:
Повідомляється, що проведення повних перевірок розпочинається за інформацією щодо можливих недостовірних відомостей у деклараціях, яка надійшла до відомства у вигляді звернень від юридичних та фізичних осіб.
Розпочаті перевірки декларацій триватимуть 60 календарних днів.
Раніше повідомлялося, що Національне агентство з питань запобігання корупції проводить повну перевірку 456 електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2015-2016 роки.
Глава представництва Світового банку (СБ) в Білорусі, Молдові та Україні Сату Кахконен розповіла про шахрайські схеми українських банків.
Про це вона повідомила в інтерв'ю НВ.
"Що стосується банківського сектора, звичайні люди можливо не усвідомлюють, наскільки в цій сфері було поширене шахрайство. Були ті, хто збирав депозити у людей і клав ці гроші собі в кишеню або видавав у вигляді кредитів власним компаніям і пов'язаним особам. Значна частина цих грошей осіла на Кіпрі і в офшорах", – сказала вона.
За словами Кахконен, зараз важливо зробити так, щоб банки вели свій бізнес чесно, кредитували домогосподарства і компанії за розумними ставками.
Крім того, глава представництва СБ також нагадала про те, що в банківському секторі України дуже високий рівень непрацюючих кредитів.
"Частка поганих кредитів в Україні становить більше половини від загального портфелю. А це призводить до того, що банки не підвищують свої кредитні ставки, так як ризики неповернення великі", - сказала Кахконен.
"Тому рівень закредитованості приватного сектора дуже низький. Ми тісно співпрацюємо з Національним банком і Міністерством фінансів, щоб вирішити проблему поганих кредитів", – пояснила вона.
"Це спроба повернути гроші. Фонду гарантування вкладів передані значні активи, і ними можна добре розпорядитися, щоб повернути гроші в систему", – уклала Кахконен.
Раніше Кахконен заявила, що 2% фірм контролюють понад 20% загального обігу і понад чверть активів усіх українських компаній.
Дослідники заявили, що й повстанські групи в громадянській війні в Сирії також вчинили злочини сексуального характеру та тортури, хоча серед них такі дії були «значно менш поширені».
У доповіді також вказано, що бойовики угруповання «Ісламська держава» страчували жінок і дівчат через побивання камінням за звинуваченнями в перелюбі, примушували дівчат до вступу до шлюбу та гоніння гомосексуалістів.
«Це абсолютно огидно, що жорстокі акти сексуального та гендерного насильства продовжували здійснюватися в Сирії впродовж семи років більшістю учасників війни», – сказав у Женеві голова комісії ООН з розслідування Паулу Піньєйру.
15 березня тисячі цивільних людей втікають із утримуваного повстанцями анклаву Східна Гута на контрольовану урядом територію в той час, як урядові сили продовжують наступ. Як повідомляє новинне агентство AFP, жителі, більшість із них жінки і діти, втікають пішки, на автомобілях через місто Хаммуріє, де сирійська армія відкрила коридор.
Державне телебачення Сирії повідомило, що близько 10 тисяч цивільних залишили Хуммуріє. Підтвердження цих даних із незалежних джерел немає.
Західні уряди і ООН закликали сирійські урядові сили та їхніх союзників припинити наступ на Східну Гуту, ситуацію в якій генсекретар ООН Антоніу Ґутерріш у лютому назвав «пеклом на Землі».
Інцидент стався на зупинці громадського транспорту, втім наразі невідомо, чи це сталося під час перевірки документів у чоловіка, чи за інших обставин.
В результаті детонації вибухового пристрою було пошкоджено поліцейський автомобіль Toyota Prius (автівку прошило осколками, також розбите скло), торгівельний кіоск та павільйон громадського транспорту.
«Самі ж поліцейські, за попередніми даними, серйозно не постраждали. Вартові зауважують, що на місці подій був чоловік у кайданках, який, ймовірно, і є зловмисником, який напав на поліцейських», – повідомляє телеканал. Наразі правоохоронці відмовляються від будь-яких коментарів, на місці працюють працівники слідчо-оперативної групи та вибухотехніки, які мають встановити, що саме вибухнуло на зупинці.
У процесі дослідження закупівель Квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) м. Львова було виявлено, що популярні упродовж останнього часу оборудки на постачанні дров для ЗСУ, про...
Упродовж останнього часу львівські правоохоронці почали притягувати до кримінальної відповідальності посадовців органів місцевого самоврядування та підпорядкованих їм комунальних підприємств, з...
Правком відстежує хід розслідування кримінальних справ, пов'язаних з розкраданнями бюджетних коштів, виділених для забезпечення потреб Збройних Сил України,...
Через схеми з постання дров для ЗСУ розкрадають сотні мільйонів гривень. Про це свідчать останні резонансні кримінальні справи та гучні журналістські розслідування. Ключові...