"Періодично у соцмережах можна побачити відео та публікації, де вказується, що демонстрація COVID-сертифікату чи довідки про вакцинацію – це розголошення медичної таємниці. Автори таких дописів стверджують, що ніхто не може вимагати показати відповідний документ, оскільки це порушення прав громадян.
Дехто навіть сперечається із правоохоронцями, екіпажем транспорту чи співробітниками громадських закладів з приводу вимоги пред’явити документ про вакцинацію", - йдеться у повідомленні.
Міністерство охорони здоров’я інформує, що відповідно до статті 39-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні.
Тобто медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а в документах про вакцинацію цих жодних відомостей немає.
Так, правоохоронці під час перевірок дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закон.
У МОЗ наголосили, що норма про наявність документу про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки. Тобто у вказаних закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документу про щеплення.
Водночас, чинні карантинні норми передбачають, що на червоному рівні епіднебезпеки працювати можуть лише ті громадські заклади, де 100% персоналу та відвідувачів вакциновані або мають негативний тест на COVID-19.
Тобто у вказаних закладах вже йдеться про можливість перевірки документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19.
Для того, щоб обмеження жовтого чи червоних рівнів не стосувались громадських закладів чи масових заходів, співробітники чи організатор мають перевірити відповідні документи у відвідувачів.
У випадку, якщо відвідувачі таких закладів відмовляються їх надати, то суб’єкт господарювання має повне право відмовити у своїх послугах. У першу чергу йдеться про те, що заклади мають дотримуватись правил роботи в час карантину, затверджених Постановою Кабміну №1236.
На засіданні Кабінету Міністрів України 11 жовтня внесли зміни до постанови №1236, які передбачають посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епіднебезпеки.
“Нові правила для перевезення пасажирів – вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби щоб зберегти життя та здоров’я громадян. Тому наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, які б підтверджували їх COVID-безпечність, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень у будь-якому виді транспорту”, – пояснив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:
Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.
Відповідні правила не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.
Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник.
Про це інформує УНН.
Відповідне рішення ухвалив суддя ВАКС Тимур Хамзін. Запобіжний захід продовжили до 14 грудня. Чаус, зокрема, повинен й надалі носити електронний браслет, здати на зберігання закордонні паспорти, утримуватися від спілкування зі свідками і повідомляти правоохоронців про зміну місця проживання.
Нагадаємо, Миколу Чауса підозрюють у отриманні у 2016 році хабаря - 150 тисяч доларів. Гроші у Чауса знайшли у літрових банках, зокрема закопаних на обійсті. Але тоді судити суддю не встигли, адже Чаус виїхав до Молдови, де попросив політичного притулку. Врешті його не отримує, і вже навесні 2021 року суддю нібито викрадають у центрі Кишинева. Його місцеперебування було невідоме, але наприкінці липня Микола Чаус з'явився у сільраді на Вінничині.
4 серпня ВАКС відправив Миколу Чауса під цілодобовий домашній арешт — до 18 серпня.
16 серпня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила Чауса під цілодобовим домашнім арештом.
Як відомо, у червні ціна природного газу зросла на 50% - із 6,99 грн до 11,59 грн за куб без врахування вартості доставки. У липні відбулося ще одне підвищення – на 10% до 13,13 грн за кубометр без врахування доставки.
«Вже є інформація, що напередодні опалювального сезону ціна газу зросте до більш як 17 гривень за кубометр. Люди в розпачі! Це торкнеться усіх, в першу чергу смертельно вдарить по соціально вразливих верствах населення: пенсіонерах, малозабезпечних родинах», - розповів радник голови Луцької районної ради, депутат Волинської обласної ради Юрій Ройко.
За його словами, здорожчання газу призведе також і до збільшення ціни на альтернативне паливо – дрова і торф.
«Якщо раніше кубічний метр дров можна було придбати за 300-400 гривень, то вже зараз ціна перевищує тисячу гривень, а із таким космічним подорожчанням газу дрова будуть вартувати півтори-дві тисячі за куб», - наголосив Юрій Ройко.
Крім того, радник голови райради вважає, що центральна влада хоче зняти із себе відповідальність, адже формування тарифів покладені на органи місцевого самоврядування, а якими будуть тарифи, якщо вони на 80% складаються із вартості енергоносіїв.
До слова, це вже не перша хвиля обурення на діяльність приватних облгазів.
Нагадаємо, навесні мешканці Луцького району вже скаржилися на те, що їх дурять газовики, адже у платіжках, які надходять від «Волиньгазу» не вказана фактична кількість спожитого газу. Тоді шляхом нескладних математичних підрахунків споживачі з’ясували, що мають сплатити за майже вдвічі меншу кількість газу, ніж фактично використали.
Зважаючи на ці факти Луцька районна ради та Юрій Ройко, як депутат Волинської обласної ради, готують звернення до Президента, Кабміну, Верховної Ради, аби припинити тарифне знущання над населенням та накласти мораторій на підвищення вартості газу на початку опалювального сезону.
Електронний документообіг дозволяє пришвидшити подання заяв-розрахунків і повідомлень про виплату коштів застрахованим особам, а в період карантину – обмежити контакти для протидії поширенню коронавірусної інфекції.
Для подання до Фонду електронних документів із застосуванням електронного підпису/печатки страхувальники мають укласти відповідний договір – це можна зробити, звернувшись до відділень робочих органів виконавчої дирекції ФССУ.
● Контакти у розрізі районних відділень за посиланням.
● Примірний договір за посиланням.
Нагадаємо, саме від дати отримання Фондом заяви-розрахунку залежить дата фінансування матеріального забезпечення застрахованим особам, зокрема, допомог по тимчасовій втраті працездатності, а також по вагітності та пологах.
При укусі змії потрібно якнайшвидше звернутись по медичну допомогу. Зателефонуйте за номером 103 або самостійно відвезіть постраждалу людину до лікаря. Адже лише лікар зможе надати необхідну медичну допомогу, застосувати при необхідності протиотруту.
Якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу, потрібно надати першу допомогу людині: забезпечте спокій та мінімум рухів потерпілого; давайте пити багато рідини; звільніть уражену ділянку тіла від одягу, взуття.
При укусах в область кінцівки зафіксуйте її за допомогою імпровізованої шини (дошки, палиці). За можливості прикладіть до рани лід, загорнутий у тканину. Продезінфікуйте рану та накладіть стерильну пов'язку.
У жодному разі не треба розрізати рану і висмоктувати отруту; припікати рану; накладати джгут; давати постраждалому алкоголь.
У день трагедії жінка відпочивала на морі з чоловіком і двома дітьми
Ірина зайшла у море разом з 6-річним сином. У цей час висока штормова хвиля накрила жінку з дитиною. Ірина встигла покликати на допомогу.
Поки чоловік рятував сина, друга хвиля накрила жінку, збила її з ніг і віднесла у море.
За даними видання Ірина жила і працювала в Іспанії приблизно 20 років, куди подалася на заробітки. там вона вийшла заміж, народила дітей, закінчила вищий навчальний заклад. Крім іспанської, добре вивчила англійську. Знання кількох мов допомогло їй влаштуватися у туристичну фірму.
Поховати доньку в Україні вирішили її батьки, які часто приїжджали в Іспанію, щоб допомогти доглядати своїх внуків.
Про це інформує пресслужба відомства.
Повідомляється, що до банківських установ спрямовуються кошти у сумі 1,1 млрд гривень для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива та скрапленого газу.
Звертаємо увагу, що субсидії виплатять одержувачам відразу за два місяці – травень та червень 2021 року.
До кінця поточного тижня кошти будуть перераховані на рахунки одержувачів у банківських установах та “Укрпошті” для проведення виплат. Одержувачам субсидій, які отримують кошти через пошту, виплата буде проведена до кінця поточного місяця.
У процесі дослідження закупівель Квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) м. Львова було виявлено, що популярні упродовж останнього часу оборудки на постачанні дров для ЗСУ, про...
Упродовж останнього часу львівські правоохоронці почали притягувати до кримінальної відповідальності посадовців органів місцевого самоврядування та підпорядкованих їм комунальних підприємств, з...
Правком відстежує хід розслідування кримінальних справ, пов'язаних з розкраданнями бюджетних коштів, виділених для забезпечення потреб Збройних Сил України,...
Через схеми з постання дров для ЗСУ розкрадають сотні мільйонів гривень. Про це свідчать останні резонансні кримінальні справи та гучні журналістські розслідування. Ключові...