На Львівщині повідомили про підозру підприємцю, що привласнив майже 374 тис. грн

На Львівщині слідчі повідомили про підозру підприємцю, який привласнив майже 374 тисячі гривень бюджетних коштів. Про це повідомили 20 лютого у відділі комунікації поліції Львівської області.
 Зловмисника викрили слідчі відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління поліції Львівщини спільно із співробітниками Управління стратегічних розслідувань у Львівській області та західного офісу Держаудитслужби за процесуального керівництва військової прокуратури Львівського гарнізону.

Як встановили правоохоронці під час досудового розслідування, директор одного з підприємств, раніше судимий 43-річний мешканець Рівненської області, у грудні 2018 року уклав договір з Яворівською КЕЧ на виконання робіт з облаштування мереж електропостачання в одному з сіл Яворівського району. Підозрюваний вносив завідомо недостовірні дані в акти виконаних робіт, завищуючи їх вартість. Таким чином зловмисник незаконно заволодів бюджетними коштами у сумі 373 918 гривень.

Слідчі слідчого управління поліції Львівщини, за процесуального керівництва військової прокуратури Львівського гарнізону, повідомили зловмиснику про підозру в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах) та ч.1 ст.366 (Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей) Кримінального кодексу України.

Максимальне покарання, передбачене санкціями статей, - позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Досудове розслідування триває.

На Львівщині під час бійки зловмисник вистрелив у двох людей

На Львівщині поліцейські затримали зловмисника, який пострілом з рушниці поранив двох чоловіків. Про це повідомили 8 лютого  у відділі комунікації поліції Львівської області.

Як встановили правоохоронці, затриманий вистрелив з мисливської рушниці під час бійки, поранивши двох мешканців сусіднього села.

7 лютого близько п’ятої години ранку на оперативну лінію 102 надійшло повідомлення про те, що в одному з сіл на Турківщині відбулась бійка, під час якої двоє її учасників отримали вогнепальні поранення.

На місці події працювали екіпажі сектору реагування патрульної поліції, слідчо-оперативна група, дільничні офіцери та співробітники інших служб Самбірського районного відділу поліції.

Як встановили правоохоронці, під час конфлікту 23-річний місцевий мешканець здійснив постріл з мисливської рушниці, влучивши в інших учасників бійки – мешканців сусіднього села віком 22 та 25 років. З вогнепальними пораненнями вони були госпіталізовані у районну лікарню.

Зловмисника правоохоронці затримали в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України, невдовзі суд обере йому запобіжний захід. До затримання були задіяні бійці батальйону поліції спеціального призначення поліції Львівщини. Також правоохоронці вилучили та скерували на експертне дослідження рушницю, з якої був здійснений постріл.

Слідчі відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров’я осіб слідчого управління поліції Львівщини, за процесуального керівництва прокуратури Львівської області, відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст.15 п.1, п.7 ч.2 ст.115 (Замах на вбивство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.

Досудове розслідування триває.

У Гімалаях зійшов льодовик: 150 людей зникли безвісти

В індійському штаті Уттаракханд на півночі країни в гірському пасмі Гімалаї сталося сходження льодовика - понад 150 осіб вважаються зниклими без вести. Про це повідомляє Reuters.

"Фактичне число поки не підтверджено, але від 100 до 150 людей, як ми побоювалися, загинули", - сказав головний секретар штату Уттаракханд Ом Пракаш.

Як зазначає УНН, також повідомляється про стіни пилу, каменів і води, коли лавина спускалася по долині річки.

"Це сталося дуже швидко, не було часу, щоб попередити будь-кого. Я відчував, що навіть ми будемо зметені", - розповів Санджай Сингх Рана, який живе в верхів'ях села Рейні.

Місцеві жителі побоюються, що люди, які працюють на прилеглому гідроенергетичному проекті, були зметені. Рана сказав: "Ми поняття не маємо, скільки людей зникли без вісті".

Садочки Львова знову "утрамбують"...

   Як повідомила начальниця управління освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик, цього року мерія планує здійснювати ремонтні роботи у 10 дитячих садочках. Такі роботи призведуть до відкриття ще 37 додаткових груп у закладах дошкільної освіти міста, - інформує пресслужба ЛМР.

 

   "Одним зі стратегічних напрямків розвитку освіти на 2021 рік є завершення ремонтних робіт у закладах дошкільної освіти. В першу чергу йдеться про завершення ремонтів в садочку на вул. Медової Печери, де буде відкрито 7 груп, на вул. Виговського (5 груп), на вул. Клепарівській (4 групи), на вул. Дністерській (4 групи). Також ми маємо відкрити ще 2 групи та відремонтувати харчоблок у „Будинку школярів“, де ми раніше відкрили 4 групи, які успішно відвідують діти. Плануємо завершити ремонт садочка на вулиці Грушевського у селищі Рудно. Окрім того, ми оголошуємо торги на будівництво нового закладу дошкільної освіти на вул. Білогорща. Всі ці садочки зможуть забезпечувати освітою все більшу кількість дітей у різних мікрорайонах міста", — розповіла Зоряна Довганик.

У 2020 році у закладах дошкільної освіти Львова було відкрито 19 додаткових груп повного дня. Також минулого року розпочали роботу 18 груп короткотривалого перебування. До садків міста зараховано 8241 дитину.

Поліція Львівщини розшукує шахраїв, які видурили у пенсіонерок понад 80 тис. грн

   На Львівщині дві пенсіонерки віддали телефонним шахраям понад 80 тисяч гривень – поліцейські встановлюють особи зловмисників. Про це повідомили 3 лютого  у відділі комунікації поліції Львівської області.
    В обидвох випадках аферисти заволоділи грошима потерпілих нібито для "порятунку" родичів. Правоохоронці вкотре закликають: щоб не стати жертвами шахраїв, які від імені поліцейських вимагають гроші на лікування родичів, які скоїли чи потрапили у ДТП, негайно телефонуйте на лінію 102.

Так, 1 лютого до поліції звернулася 84-річна мешканка міста Трускавець, яка віддала невідомим 30 тисяч гривень. Як встановили співробітники відділення поліції № 2 Дрогобицького районного відділу поліції, близько 16.00 їй зателефонував невідомий чоловік, який назвався працівником поліції та повідомив, що її син скоїв ДТП, у результаті якої загинула жінка, а сам потрапив у лікарню, тому йому потрібні кошти на лікування в сумі 100 000 гривень. За деякий час до помешкання пенсіонерки прийшов невідомий з медичною маскою на обличчі, якому жінка передала усі свої заощадження - 30 тисяч гривень.

Того ж дня до поліції звернулася 72-річна львів’янка, яка повідомила, що невідомі особи заволоділи її грошовими коштами у сумі 35 тисяч гривень та 600 доларів США. Працівники відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції встановили, що невідомі вимагали у пенсіонерки гроші на лікування сестри, яка потрапила у ДТП і негайно потребує допомоги.

За цими фактами відкриті кримінальні провадження. Співробітники територіальних підрозділів поліції вживають усіх заходів для встановлення осіб, причетних до шахрайства.

Правоохоронці вкотре закликають громадян: щоб не стати жертвою аферистів, які називаються поліцейськими та вимагають у вас гроші за порятунок чи лікування родичів, що нібито скоїли чи потрапили у ДТП, не панікуйте. Насамперед, зателефонуйте родичу, про якого йдеться, та з’ясуйте, що з ним насправді трапилося. А також повідомте про подію поліцію, зателефонувавши на лінію 102.

Поліція Львівщини розшукує водія, який наїхав на жінку і втік

Поліцейські встановлюють особу водія, який скоїв наїзд на жительку Самбірщини та втік з місця події. Про це повідомили  у відділі комунікації поліції Львівської області.

Правоохоронці просять зголоситися очевидців дорожньо-транспортної пригоди, що сталася 1 лютого близько 18.00 у місті Рудки Самбірського району.

У Самбірський районний відділ поліції надійшла інформація від медиків про те, що до них доставили 73-річну місцеву мешканку з травмами, отриманими внаслідок ДТП.

Як встановили правоохоронці, 1 лютого близько 18.00 на вулиці Самбірській у місті Рудки, невідомий водій невстановленого автомобіля скоїв наїзд на жінку, яка переходила дорогу та втік з місця події.

За цим фактом слідчі, за процесуального керівництва Самбірської місцевої прокуратури, відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Поліцейські встановлюють особу водія-втікача, проводять оперативно-розшукові заходи та з’ясовують обставини ДТП.

Прохання до очевидців автопригоди – зателефонуйте на оперативну лінію 102 чи зверніться у найближчий відділ поліції.

Держекоінспектори виявили 17 порушників на Львівщині

Під час проведення рейдових перевірок державні інспектори виявили 17 правопорушників. Про це повідомили  у пресслужбі Держекоінспекції у Львівській області.
 Протягом 28-31 січня 2021 року працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) тваринного світу та біоресурсів Інспекції здійснювалися заходи державного контролю за дотриманням громадянами вимог природоохоронного законодавства на території Львівського району Львівської області.

За результатами рейдових перевірок державними інспекторами виявлено 10 правопорушників, які здійснюючи рибальство в забороненому місці на теплообмінному каналі Добротвірської ТЕС порушили водоохоронний режим шляхом заїзду у водоохоронну зону станції. На порушників складено 10 протоколів за ч.3 статті 85 та 6 протоколів за статтею 59 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім цього, в ході проведення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням громадянами правил проведення полювання на території мисливських угідь ТВМР ЗРУ МГ «Корчівське» та Жовківського міжрайонного ТМіР «Лісівник» було виявлено 7 порушників, які проводили полювання без документів визначених статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання». На порушників складено 7 протоколів  про адміністративне правопорушення за ч.1 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У Червонограді "на гарячому" затримали наркозбувача

Правоохоронці затримали зловмисника під час реалізації наркотиків у Червонограді. Про це повідомили  у відділі комунікації поліції Львівської області.
 Наркозбувача викрили оперативники кримінальної поліції та слідчі Червоноградського районного відділу поліції, спільно зі співробітниками оперативного розшукового відділу прикордонної служби, за процесуального керівництва Червоноградської місцевої прокуратури.

Сьогодні, 2 лютого, близько 10.00 правоохоронці затримали 34-річного місцевого мешканця під час реалізації в Червонограді наркотичного засобу. До затримання залучалися бійців батальйону особливого призначення поліції Львівщини

Поліцейські виявили та вилучили у зловмисника таблетки з надписом «Субітекс», які скеровано на експертизу, а також грошові кошти.

За фактом слідчі Червоноградського районного відділу поліції, за процесуального керівництва Червоноградської місцевої прокуратури відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів). Максимальне покарання, передбачене санкцією статті - до восьми років позбавлення волі.

Зловмисника затримано в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України. Невдовзі суд обере йому запобіжний захід.

Досудове розслідування триває, проводяться необхідні слідчі дії.

Журналістські розслідування

Корупційні схеми в КЕВ Львова: як військові господарники опиняються на лаві підсудних

Корупційні схеми в КЕВ Львова: як військові господарники опиняються на лаві підсудних

У процесі дослідження закупівель Квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) м. Львова було виявлено, що популярні упродовж останнього часу оборудки на постачанні дров для ЗСУ, про...

Як чиновники місцевих рад на Львівщині зловживають на оборонних закупівлях

Як чиновники місцевих рад на Львівщині зловживають на оборонних закупівлях

Упродовж останнього часу львівські правоохоронці почали  притягувати до кримінальної відповідальності посадовців органів місцевого самоврядування та підпорядкованих їм комунальних підприємств, з...

Як розкрадають кошти на закупівлях для ЗСУ

Як розкрадають кошти на закупівлях для ЗСУ

    Правком відстежує хід розслідування кримінальних справ, пов'язаних з розкраданнями бюджетних коштів, виділених для забезпечення потреб Збройних Сил України,...

Корупція на дровах для ЗСУ: як діяла схема у Львові

Корупція на дровах для ЗСУ: як діяла схема у Львові

    Через схеми з постання дров для ЗСУ розкрадають сотні мільйонів гривень. Про це свідчать останні резонансні кримінальні справи та гучні журналістські розслідування. Ключові...

ПРАВКОМНовини
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів