Е-квиток у Львові: прокуратура відкрила кримінальну справу

Після публікації в соцмережах та медіа інформації про витрати Львівавтодору на так зване запровадження електронного квитка у Львові прокуратура відкрила кримінальну справу.

 Нагадаємо, нещодавно, під час засідання комісії транспорту та зв'язку Львівської міської ради, керівник ЛКП "Львівавтодор" на виконання протокольного доручення депутатської комісії надав інформацію про реєстр періодичних договорів та витрат в рамках реалізації проєкту автоматизованої системи оплати проїзду на території Львівської МТГ.

Як з'ясувалось, серед підписаних договорів з підрядниками на запровадження електронного квитка є витрати на одяг контролерів, прибирання приміщень ЛКП "Львівавтодор", придбання фотостоків та графічних програм, хостинг сайтів "Львівавтодору" та "Леопарковка".

 Як повідомили у Львівській обласній прокуратурі, за результатами вивчення наведених вище даних Галицькою окружною прокуратурою міста Львова внесено відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 367 КК України.

Прокурори також скерували відповідний лист в Держаудитслужбу щодо призначення ревізії.

Зазначимо, відповідно до ч.1 ст. 367 Кримінального кодексу України:

Службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб, карається штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Володимир Зеленський підписав указ про застосування персональних санкцій

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про застосування персональних санкцій до 200 осіб, які пов'язані з Росією.

Як повідомляє УНН, відповідний указ №75/2023 ”Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 лютого 2023 року ”Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” розміщено на офіційному сайті президента України.

В документі вказується, що підтримано внесені Службою безпеки України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

Кабінет міністрів разом зі Службою безпеки України та Національним банком України має забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності персональних санкцій.

Також зазначається, що Міністерство закордонних справ повинно поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів.

Заступника міського голови Пустомитівської територіальної громади затримали на хабарі

Заступника міського голови Пустомитівської територіальної громади Андрій Луків вдруге затримали на хабарі. Про це повідомили на Facebook-сторінці "Антикорупційний моніторинг Львівщини".

У квітні 2022 року працівниками ДБР у м Львові його було затримано за вимагання у представника однієї із волонтерських організацій регіону 100 тис.грн за передачу автобуса для потреб ЗСУ, який міська рада отримала від однієї асоціації Фінляндії безкоштовно, як гуманітарну допомогу. Тоді йому було повідомлено підозру за ч.3 ст.368 та ч.3 ст.201-2 ККУ)‼️

Тепер користуючись своїм службовим становищем, під надуманим приводом він схиляв приватних підприємців Львівщини до надання коштів на вивезення землі з будівельного майданчика у м. Львові в Пустомитівський кар’єр - вимагав в одного із місцевих ФОП 30 000 гривень, за сприяння у безперешкодній видачі дозвільних документів на вивіз землі‼️

Затримали посадовця оперативники УСР у спільно із працівниками СУ ГУНП у Львівській області, за процесуального керівництва Львівської спеціалізованої прокуратури після передачі 15 тис. грн від раніше обумовленої суми‼️ Вирішується питання про оголошення підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368ККУ‼️

Інформаційна безпека: рекомендації для близьких полонених і ЗМІ

Національне інформаційне бюро при Мінреінтеграції нагадує, що надмірна конкретика при висвітленні засобами масової інформації теми перебування у полоні може ускладнити процес звільнення військовополонених.

Оскільки таким чином ворог може дізнатися нову інформацію про полонених, а також – зробити висновки на основі спогадів звільнених з полону.

Тож заради безпеки наших захисників рекомендуємо родичам полонених та їхнім побратимам:

  • уникати надмірної медійності полонених, якщо вони не були публічними особами до полону;
  • не робити заяв, що звільнені з полону військові скоро повернуться на фронт;
  • уникати надмірної конкретики у публічних висловлюваннях про порушення прав людини (тортури, умови утримання) під час полону;
  • не оприлюднювати фото- та відеоматеріали, на яких є військовополонені;
  • у розмовах зі ЗМІ наголошувати на необхідності дотримання росією норм Женевських конвенцій.

 

Звертаємо увагу на те, що кожне сказане слово може вплинути на умови перебування оборонців у полоні. В тому числі зі сторони рф може бути змінена класифікація дій наших захисників.

Нагадуємо, повідомити НІБ про потрапляння людини у ворожий полон можна, зателефонувавши на цілодобову гарячу лінію за номером: 1648 чи скориставшись чат-ботами у Telegram або Viber. Також можна заповнити онлайн-форму на сайті Національного інформаційного бюро. Для дзвінків з-за кордону діє номер: +38 (044) 287-81-65.

На Львівщині тимчасові житла для ВПО отримають побутову техніку від Польщі

На Львівщину надійшла чергова партія гуманітарної допомоги від «Готельного холдингу Польщі» для облаштування додаткових місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб на території області.
 Загальна сума допомоги складає понад 500 тисяч гривень. Гуманітарну допомога, у вигляді побутової техніки та кухонних гарнітурів, передадуть у заклади обласного підпорядкування, які знаходяться під керівництвом департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА.

«Вдячні за чергову надану допомогу для українського народу. Зараз спільно з департаментом соцзахисту працюємо над логістикою та розподілом необхідних ресурсів, які отримали. Також висловлюємо вдячність Українській асоціації готелів та курортів (UHRA) та Польському фонду розвитку за координацію та сприяння проєкту», – поділилася керівниця управління туризму та курортів Львівської ОВА Наталя Табака.

Наразі  на Львівщині офіційно проживають 251 тисяча ВПО, з них 75 тисяч – діти. Нагадаємо, що завдяки ініціативі «Готельного холдингу Польщі», підтримці Уряду Республіки Польща та сприянню Державного агентства стратегічних резервів Республіки Польща Львівщина раніше отримала гуманітарний вантаж на понад 12 млн грн.

Йдеться про 1,5 тисячі ліжок, 3 тисячі комплектів постільної білизни та інші необхідні товари для організації побуту й проживання людей: меблі, матраци, подушки, ковдри, рушники, кухонний інвентар. 

"Нафтогаз" пояснив, чому у платіжках немає показників лічильників

Газопостачальна компанія "Нафтогаз" планує і надалі надсилати клієнтам паперові платіжки, у яких відсутні подані користувачами показники лічильників за газ.
 Про це пише "Хвиля" з посиланням на відповідь пресслужби "Нафтогазу".

Як йдеться в матеріалі, одна з клієнток компанії звернулась зі запитом, чому у паперових квитанціях не вказано показників лічильника, а лише загальний обсяг споживання та сума, яку потрібно заплатити.

 

У "Нафтогазі" пояснили, що паперові рахунки продовжать надходити, як і раніше, після 20 числа кожного місяця, якщо клієнт обрав друкований формат отримання рахунків.

Також у газопостачальній компанії нагадали, що вони є лише постачальником газу. Прийняття показів лічильника, облік та нарахування об’ємів газу, а також послуги з транспортування блакитного палива, технічне обслуговування мережі та обладнання здійснюють облгази (оператори ГРМ). 

"Тому, у паперових рахунках від нашої компанії вказується лише отриманий від оператора ГРМ об'єм газу, натомість показники лічильника зберігаються безпосередньо в оператора ГРМ", — додали у "Нафтогазі".

Як зазначили у компанії, паперові квитанції втрачають свою популярність серед клієнтів "Нафтогаз Україна". А всю необхідну інформацію користувачі отримують в особистому онлайн-кабінеті (my.gas.ua), де можна дізнатись свій баланс, сплатити послуги газопостачання та слідкувати за показниками споживання блакитного палива.

До слова, щоб нарахування в платіжках були коректні, передавати показання лічильників потрібно з 1 по 5 число щомісяця оператору ГРМ (облгазу) на сайті або в чатботі облгазу чи зателефонувавши до контакт-центру.

 
 

У Львові не будуть штрафувати собачників за відсутність намордників

Директор департаменту міської мобільності Олег Забарило, в підпорядкування якого перебуває зокрема “Муніципальна варта” Львова, повідомив порталу "My dog" про роботу муніципалів з власниками собак у місті Львові.
 “Ми мали ряд нарад з нашим юридичним департаментом, спільно з ЛКП “Лев” які також є компетентними в цій сфері й доводили до працівників “Муніципальної варти”, наші нормативні документи, як локального, так і загальнодержавного характеру. Тут йдеться зокрема про “Правила утримання і поводження з домашніми тваринами”, які були прийняті у Львові у 2020 році”, - повідомив Олег Забарило.

Як пояснив керівник департаменту міської мобільності, в ситуації, яка трапилась в парку “Знесіння” (був виписаний штраф власнику німецької вівчарки, яка була на повідку, але без намордника, - ред) інспектори Муніципальної варти керувались постановою кабінету міністрів України, яка затвердила перелік небезпечних порід собак, вигул яких повинен здійснюватись в намордниках. Відповідно штраф було виписано згідно зі 154 статтею Кодексу про адміністративні правопорушення, за відсутність намордника.

“Первинно, рейди які проводяться по парках, здійснюються для того, щоб штрафувати за неприбирання екскрементів за тваринами. Насправді це дало вже якийсь ефект. Якщо в перші дні складали більше протоколів, то зараз люди вже стають більш відповідальними”, - додав Олег Забарило.

Чи будуть у Львові штрафувати за відсутність намордників у собак?

“Звичайно, що нашими правилами не прописані вимоги наявності намордників залежно від породи собаки, але є Кодекс України про адмінправопорушення. Тому ми в останніх наших комунікаціях домовились, що “за намордники” наразі не штрафуємо. Будемо вивчати цю тему глибше для того, щоб інспектори діяли в межах чинного законодавства і нормативних документів Львівської міської ради.

Відповідно акцент йде на штрафуванні за неприбирання за своїми улюбленцями, та в певних місцях за відсутність повідків. Також наразі не складали протоколи за відсутність реєстрації тварини, та муніципального жетона ЛКП “Лев”. Думаю, що було б доцільно розпочати складання протоколів і за це”, - підсумував Олег Забарило.

Нагадаємо, відповідно до “Правил утримання і поводження з домашніми тваринами”, які затверджені у Львові, на території Львівської МТГ власники повинні забезпечувати наявність намордника під час вигулу потенційно небезпечного чи небезпечного собаки у громадських місцях. Однак на відміну від загальноукраїнського законодавства, небезпечність собаки не визначається її породою.

Небезпечний собака – собака, що за відсутності виправдовувальних обставин здійснив напад на людину та/або іншу тварину, який призвів до завдання травм чи смерті постраждалій особі/тварині. Виправдовувальними обставинами вважаються: агресивні дії з боку постраждалої особи чи тварини, які передували здійсненому нападу; реакція собаки на завданий йому біль чи травму; захист цією твариною себе, своїх цуценят, свого власника та членів його сім’ї.

Потенційно небезпечний собака – собака, що на постійній основі своєю поведінкою демонструє загрозу нападу, проявляє агресію, спрямовану на людей та/або інших тварин.

США і Південна Корея випустили ракети ATACMS у відповідь КНДР

Південнокорейські та американські війська випустили залп ракет у море у відповідь на запуск Північною Кореєю балістичної ракети над Японією напередодні.
 Про це повідомляє Українська правда  з посиланням на Reuters. 

Відомо, кожна сторона запустила пару балістичних ракет малої дальності ATACMS американського виробництва.

Військові підтвердили, що південнокорейська ракета Hyunmoo-2 вийшла з ладу незабаром після запуску і розбилася, але обійшлося без жертв.

Додамо, напередодні, 4 жовтня, Північна Корея, що володіє ядерною зброєю, провела випробувальний запуск балістичної ракети над Японією вперше за п'ять років. Японія не використовувала жодних заходів оборони для знищення ракети КНДР. 

Журналістські розслідування

Корупційні схеми в КЕВ Львова: як військові господарники опиняються на лаві підсудних

Корупційні схеми в КЕВ Львова: як військові господарники опиняються на лаві підсудних

У процесі дослідження закупівель Квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) м. Львова було виявлено, що популярні упродовж останнього часу оборудки на постачанні дров для ЗСУ, про...

Як чиновники місцевих рад на Львівщині зловживають на оборонних закупівлях

Як чиновники місцевих рад на Львівщині зловживають на оборонних закупівлях

Упродовж останнього часу львівські правоохоронці почали  притягувати до кримінальної відповідальності посадовців органів місцевого самоврядування та підпорядкованих їм комунальних підприємств, з...

Як розкрадають кошти на закупівлях для ЗСУ

Як розкрадають кошти на закупівлях для ЗСУ

    Правком відстежує хід розслідування кримінальних справ, пов'язаних з розкраданнями бюджетних коштів, виділених для забезпечення потреб Збройних Сил України,...

Корупція на дровах для ЗСУ: як діяла схема у Львові

Корупція на дровах для ЗСУ: як діяла схема у Львові

    Через схеми з постання дров для ЗСУ розкрадають сотні мільйонів гривень. Про це свідчать останні резонансні кримінальні справи та гучні журналістські розслідування. Ключові...

ПРАВКОМНовини
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів