
Невідворотність покарання за корупційні злочини вкотре не стала українською реальністю.
Народні депутати провалили голосування за включення в порядок денний закону, що дозволяв заочно засудити та конфіскувати майно злочинців-високопосадовців, які переховуються від правосуддя за межами України.
Вітчизняна нормативна база не дає можливості засудити та відібрати награбоване у Януковичів, Клюєвих, Захарченків, Пшонок та інших з "Сім’ї", чиї активи Європа та США почали заморожувати ще у березні поточного року.
Кримінально-процесуальний Кодекс в його чинній редакції не дозволяє засуди людину, якщо вона не присутня на судовому засіданні.
Конфіскація майна і активів теж відбувається виключно за рішенням суду, до якого "доблесні" прокурори ще мають дотягнути справу.
Єдине, що можна зробити – арештувати ці активи, і до безкінечності утримувати їх коштом платників податків. Допоки Янукович і Ко самостійно або під "гуманітарним конвоєм" ошуканих співгромадян повернуться в Україну та постануть перед судом.
Це юридичне безумство породило класичну "бізнес-модель" української влади, що нині хибить у частині заховування награбованого в оффшорних норках, але загалом працює як швейцарський годинник Клюєва:
накрасти;
вкласти здобуте у віджатий бізнес або банк;
підкупити нерухомості на мальовничих узбережжях;
як тільки з'являються проблеми – заселити собою свою ж нерухомість;
насолоджуватися життям з накраденого.
Слабка ланка схеми – європейські оффшорчики, в яких підзависла більша частина активів українських високопосадовців з "чорних списків" міжнародних санкцій. Там, за кордоном, активи можна арештувати та повернути назад в Україну. Попри досконалі навички персональних юристів "Сім’ї" у будівництві корпоративних пірамід.
А в Україні законно конфіскувати награбоване наразі неможливо. Виходить, що тримати активи в Україні – безпечніше.
Особливо, якщо надійний тил прикривають надійні однопартійці. Так, "регіонали" та їх союзники – "Повалій" і Ко з групи "За мир і стабільність" – фактично не дали голосів за проект закону. "Економічний Розвиток" Хомутинніка дав лише 2 голоси "за". З позафракційних не проголосувало 40 народних обранців.
Але провалити голосування воліла і так звана сьогоднішня парламентська "більшість – від них не вистачило 41-го голосу: 13 від БЮТу, ще 12 були відсутні, 6 від групи Єремєєва "Суверенна Україна", трьох не було в залі, 3 від УДАРу – ще 4 відсутні.
Лише "Свобода" всією фракцією голосувала "за".
Мандатоносці переживають за свою, нажиту непосильним депутатським "трудом", власність. Більшість з них вже зараз підбирають острови, на яких відсиджуватимуться у разі прольоту на виборах.
Прийняття цього закону, а громадськість в решті решт переможе жадібність, дозволить повернути островитян на рідну землю набагато швидше, ніж би їм хотілося.
Бо після винесення вироку в заочному провадженні, статус з "переховується від органів правосуддя" автоматично зміниться на "засуджений".
Віталій Шабунін, Центр протидії корупції, Українська правда.
У процесі дослідження закупівель Квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) м. Львова було виявлено, що популярні упродовж останнього часу оборудки на постачанні дров для ЗСУ, про...
Упродовж останнього часу львівські правоохоронці почали притягувати до кримінальної відповідальності посадовців органів місцевого самоврядування та підпорядкованих їм комунальних підприємств, з...
Правком відстежує хід розслідування кримінальних справ, пов'язаних з розкраданнями бюджетних коштів, виділених для забезпечення потреб Збройних Сил України,...
Через схеми з постання дров для ЗСУ розкрадають сотні мільйонів гривень. Про це свідчать останні резонансні кримінальні справи та гучні журналістські розслідування. Ключові...