Активісти подали в суд на Мінфін за бездіяльність щодо "Родовід банку"

ВГО "Фінансова Грамота" звернулася з позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва з вимогою визнати протиправною діяльність Міністерства фінансів щодо недоопрацювання законодавства по врегулюванню діяльності "Родовід Банка".

Про це йдеться в копії позову ВГО, яка є в розпорядженні "Економічної правди".

"Попри законодавчо встановлені обов'язки для врегулювання законності діяльності санаційного банку, Мінфін допускає бездіяльність по управлінню корпоративними правами держави (частка Мінфіну у статутному капіталі банку - 99,9%, ЕП) ", - зазначається в позові.

"Підставою представництва в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави", - наголошується в документі.

Так, позивач вказує в позові, що є ряд негативних наслідків бездіяльності Мінфіну.

По-перше, внаслідок корупції завдано шкоди на суму понад 250 млн гривень. Відповідна інформація про завдання шкоди державі на зазначену суму, як зазначається в позові, вказана на офіційному сайті Генпрокуратури.

По-друге, збитковість діяльності банку сягнула уже 297,5 млн гривень (за січень-вересень 2014 року). Про це йдеться в повідомленні банку, розміщеному в системі розкриття інформації НКЦПФР. Таким чином, порівняно з аналогічним періодом 2013 року, банк наростив збиток у 63 рази.

По-третє, "Родоводом" незаконно було отримано рефінансування у розмірі 2,9 млрд гривень лише у 2014 році. При цьому в позові вказується, що санаційний банк за останні чотири роки повернув Національному банку лише 405,34 млн гривень.

"Попри все вищенаведене, відповідач навіть не намагався привести у відповідність до норм чинного законодавства діяльність санаційного банку, корпоративними правами якого він управляє", - йдеться в документі.

В позові наводяться свідчення бездіяльності Міністерства фінансів протягом останніх восьми місяців - з моменту відкликання законопроекту, який був покликаний врегулювати діяльність санаційного банку.

Через бездіяльність Мінфіну, на думку позивачів, "Родовід Банк" не запрацював як санаційний і держава зазнала збитків.

"Уся вищенаведена інформація є причиною для хвилювання громадськості - платників податків, яким не байдуже, куди йдуть сплачені ними кошти", - наголошує ВГО.

У позові ВГО просить суд визнати протиправною бездіяльність Мінфіну щодо недоопрацювання законодавства по врегулювання діяльності "Родовід Банку" як санаційного, або у випадку процедури його ліквідації -  неподання на розгляд Кабміну відповідних висновків.

Також позивачі просять суд зобов'язати Мінфін у місячний термін дослідити ці питання. 

Журналістські розслідування

Корупційні схеми в КЕВ Львова: як військові господарники опиняються на лаві підсудних

Корупційні схеми в КЕВ Львова: як військові господарники опиняються на лаві підсудних

У процесі дослідження закупівель Квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) м. Львова було виявлено, що популярні упродовж останнього часу оборудки на постачанні дров для ЗСУ, про...

Як чиновники місцевих рад на Львівщині зловживають на оборонних закупівлях

Як чиновники місцевих рад на Львівщині зловживають на оборонних закупівлях

Упродовж останнього часу львівські правоохоронці почали  притягувати до кримінальної відповідальності посадовців органів місцевого самоврядування та підпорядкованих їм комунальних підприємств, з...

Як розкрадають кошти на закупівлях для ЗСУ

Як розкрадають кошти на закупівлях для ЗСУ

    Правком відстежує хід розслідування кримінальних справ, пов'язаних з розкраданнями бюджетних коштів, виділених для забезпечення потреб Збройних Сил України,...

Корупція на дровах для ЗСУ: як діяла схема у Львові

Корупція на дровах для ЗСУ: як діяла схема у Львові

    Через схеми з постання дров для ЗСУ розкрадають сотні мільйонів гривень. Про це свідчать останні резонансні кримінальні справи та гучні журналістські розслідування. Ключові...

ПРАВКОМНовиниАктивісти подали в суд на Мінфін за бездіяльність щодо "Родовід банку"
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів