Зазначається, що офіцери Збройних сил майори Олександр Кандесюк та Олексій Шепелюк, потрапивши в оточення, підірвали себе і 12 російських десантників.
Про це у п'ятницю повідомляє прес-служба відомства.
Це сталося 25 серпня ввечері.
Повідомляється, що відділення ПЗРК на чолі з командиром зенітно-ракетного дивізіону майором Олександром Кандесюком вирушило на посилення 51-ї бригади.
В той же час через український кордон відбувся прорив російських військ зі штатною бойовою технікою.
У Міноборони зазначають, що це був 331 десантний полк, пункт постійної дислокації якого знаходиться у місті Кострома.
В результаті наступу російських військ на територію України 51-а бригада була оточена, а разом із нею і щойно прибуле підсилення. Російські війська одразу ж відкрили вогонь зі всіх наявних у них засобів ураження.
Станом на вечір 25 серпня більша частина батальйонної тактичної групи була виведена зі строю.
Оскільки вижити в такому пеклі шансів практично немає, було прийняте рішення іти на прорив з оточення.
Майор Олександр Кандесюк разом із майором Олексієм Шепелюком, командиром зенітно-ракетної батареї, очолили авангард групи прориву разом зі своїм відділенням — сержантом і двома солдатами.
Та авангард нарвався на засідку. В результаті бою майор Кандесюк отримав декілька поранень з кулемета противника. Майор Шепелюк кинувся вивести офіцера з-під вогню, але сам був важко поранений.
Решта авангарду була обстріляна з кулеметів, мінометів та прямою наводкою "Шилки" — весь особовий склад зазнав важких поранень. Основна група через шквальний вогонь не змогла підійти на допомогу товаришам і, відійшовши до базового табору, зайняла кругову оборону.
Щодо подальшої долі групи авангарду, очевидці розповідають, що бачили, як поранених українських бійців оточили 12 російських десантників, і, погрожуючи зброєю, намагалися захопити в полон.
Коли вороги, створивши кільце, наблизились на відстань декількох метрів, поранені українські офіцери підвелись із землі та підняли руки вгору. За мить пролунало декілька потужних вибухів, схожих на вибухи гранат.
Очевидно, офіцери Кандесюк і Шепелюк, не бажаючи здаватись, підірвали себе разом із чисельно переважаючим ворогом.
Зараз командування АТО готує президенту України подання на присвоєння загиблим в бою героям-захисникам майору Кандесюку і майору Шепелюку звання Герой України (посмертно), зазначають у Міноборони.
У процесі дослідження закупівель Квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) м. Львова було виявлено, що популярні упродовж останнього часу оборудки на постачанні дров для ЗСУ, про...
Упродовж останнього часу львівські правоохоронці почали притягувати до кримінальної відповідальності посадовців органів місцевого самоврядування та підпорядкованих їм комунальних підприємств, з...
Правком відстежує хід розслідування кримінальних справ, пов'язаних з розкраданнями бюджетних коштів, виділених для забезпечення потреб Збройних Сил України,...
Через схеми з постання дров для ЗСУ розкрадають сотні мільйонів гривень. Про це свідчать останні резонансні кримінальні справи та гучні журналістські розслідування. Ключові...