В Україні запускають павербанк на 200 МВт – для підтримки енергосистеми

Комплекс систем зберігання електроенергії потужністю 200 МВт запущено в Україні компанією ДТЕК у партнерстві з американською компанією Fluence Energy B.V. До його складу увійшли 6 енергооб’єктів різної потужності (від 20 до 50 МВт) у Київській та Дніпропетровській областях.

Як повідомляє Міністерство енергетики, загалом система зможе зберігати 400 МВт·год електроенергії. Цього достатньо, аби забезпечити електроенергією 600 тисяч домівок упродовж двох годин. 

«Нові потужності підвищують надійність і гнучкість системи, зменшують ризики аварійних відключень та дозволяють ефективно готуватися до зимового періоду. Це також відкриває нові можливості для розвитку відновлюваної енергетики та децентралізації енергосистеми», - прокоментувала міністерка енергетики Світлана Гринчук.

Новітні системи зберігання електроенергії надають Україні додаткові можливості для балансування енергосистеми та регулювання частоти. Це особливо важливо у зв’язку зі зростанням частки відновлюваних джерел (які залежать, наприклад, від сонячної погоди чи наявності вітру) та постійними обстрілами енергетичної інфраструктури.

«Наші установки зберігання енергії підключені безпосередньо до енергомережі. Вони підтримують енергосистему і зменшують ризики аварійних відключень. Забирають надлишки потужності і надають потрібні обсяги, коли в системі дефіцит. Від цього покращується стабільність енергопостачання як населення, так і промисловості. Напряму на окремих споживачів ці установки електроенергію не постачають», - повідомила Група ДТЕК у коментарі журналістові ЗІФу.

Також зазначається, що будівництво тривало лише півроку – з березня по серпень 2025 року, що значно швидше за стандартні терміни таких проектів. Це дозволило завершити роботи до початку осінньо-зимового періоду.

Відкриття комплексу також є практичним кроком до реалізації Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2030 року. За розрахунками НЕК «Укренерго», у перспективі наступних 10 років українська енергосистема потребує 1,5 ГВт систем зберігання енергії.

Журналістські розслідування

Корупційні схеми в КЕВ Львова: як військові господарники опиняються на лаві підсудних

Корупційні схеми в КЕВ Львова: як військові господарники опиняються на лаві підсудних

У процесі дослідження закупівель Квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) м. Львова було виявлено, що популярні упродовж останнього часу оборудки на постачанні дров для ЗСУ, про...

Як чиновники місцевих рад на Львівщині зловживають на оборонних закупівлях

Як чиновники місцевих рад на Львівщині зловживають на оборонних закупівлях

Упродовж останнього часу львівські правоохоронці почали  притягувати до кримінальної відповідальності посадовців органів місцевого самоврядування та підпорядкованих їм комунальних підприємств, з...

Як розкрадають кошти на закупівлях для ЗСУ

Як розкрадають кошти на закупівлях для ЗСУ

    Правком відстежує хід розслідування кримінальних справ, пов'язаних з розкраданнями бюджетних коштів, виділених для забезпечення потреб Збройних Сил України,...

Корупція на дровах для ЗСУ: як діяла схема у Львові

Корупція на дровах для ЗСУ: як діяла схема у Львові

    Через схеми з постання дров для ЗСУ розкрадають сотні мільйонів гривень. Про це свідчать останні резонансні кримінальні справи та гучні журналістські розслідування. Ключові...

ПРАВКОМНовиниВ Україні запускають павербанк на 200 МВт – для підтримки енергосистеми
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів