Львівщина тримає третє місце за кількістю студентів

Львівщина тримає третє місце за кількістю студентів. Державна служба статистики України оприлюднила підсумки діяльності Закладів Вищої освіти за 2018 рік.

На початок 2018/19 навчального року в Україні діяло 652 вищі навчальні заклади. Кількість студентів, що здобували вищу освіту в цих закладах, становила 1522 тис. осіб (на початок 2017/18 навчального року – 661 та 1539 тис. відповідно). У 2018р. вищими навчальними закладами країни було випущено 413 тис. фахівців, що на 8 тис. осіб (2,0%) менше, ніж у 2017р. 

Зокрема, у Львівській області  підготовку спеціалістів з вищою освітою здійснювали 43 вищі навчальні заклади, серед яких 14 університетів, 5 інститутів, 4 академії, 17 коледжів, 2 училища та 1 технікум.

Статусом національних володіли 6 університетів та 2 академії.

Кількість студентів у вищих навчальних закладах області скорочується: у 2018/19 навчальному році вищу освіту здобувають 120,6 тис. студентів, що менше на 2,1% порівняно з попереднім навчальним роком та на 24% – відносно 2005/06 навчального року.

У 2018 році завершать навчання та отримають дипломи 32,4 тис. осіб. З них 34% здобудуть освітньо-кваліфікаційний рівень спеціалістів та магістрів, 42%– бакалаврів, 24% – молодших спеціалістів.

Абсолютним лідером по кількості студентів, діючих ВНЗ  та осіб прийнятих на навчання і випускників є Київ. Наступними освітніми гігантами залишились Харків, Львів та Дніпропетровськ.

Загальна кількість діючих Закладів Вищої Освіти у Києві склала 97 одиниць, що є 15% від свіх ЗВО на території України.

Всього у Києві прийнято на навчання 74 тис. 697 осіб, що є 24% від всіх зарахованих вступників на території України. 

Загалом у Києві навчається 363 тис. 126 осіб, що складає 23% від всіх студентів в Україні.

Кількість випускників Київських Закладів Вищої Освіти склала 100тис. 18 осіб, що є 24% від усіх випускників по Україні.

22 українських моряки оголосили себе військовополоненими

Український військовий, співробітник СБУ Андрій Драч, захоплений біля берегів Криму 25 листопада, заявив, що є військовополоненим.

Про це повідомив його адвокат Артем Пепа в Facebook.

«Андрій в рамках допиту заявив про те, що вважає себе військовополоненим, у решті питань відмовився від дачі показань. Почувається добре, всім волонтерам передає подяку за допомогу, настрій у нього позитивний! Рідним і близьким передає великий привіт, сподівається на швидке повернення додому», – зазначив він.

Андрій Драч став 22-м військовим, що оголосив себе військовополоненим.

Як повідомляв Укрінформ, 25 листопада прикордонні кораблі Російської Федерації в районі Керченської протоки обстріляли і захопили три українських корабля, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса до порту Маріуполь, а також 24 моряки.

Підконтрольні РФ «суди» в окупованому Криму заарештували на два місяці всіх затриманих моряків.

Україна і світове співтовариство визнали військовополоненими захоплених моряків, проте влада РФ хоче судити їх як простих громадян, які нібито порушили російський кордон.

Укрінформ

Сьогодні минає термін дії воєнного стану

Сьогодні, 26 грудня, о 14:00 закінчується дія режиму воєнного стану, передає УП.

Воєнний стан в Україні було введено з 14 години 26 листопада 2018 року терміном на 30 діб - до 14 години дня 26 грудня 2018 року.

Він діяв у областях, розташованих уздовж російського кордону, придністровської ділянки молдовського кордону та на узбережжі Чорного і Азовського морів.

 

До цього переліку входять Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області.

Нагадаємо, воєнний стан було запроваджено у 10 областях України, у зв’язку із відкритим нападом РФ  на українську корабельну групу у Керченській протоці, який трапився 25 листопада 2018 року.

УП

У Львові засуджено колишнього керівника відділу банку

Як інформують у Відділі комунікації Львівської області, у Львові за привласнення коштів клієнтів засуджено колишнього керівника відділу банку.

Факт привласнення коштів клієнтів у відділенні одного з банків Львова викрили працівники управління захисту економіки у Львівській області спільно з слідчими Галицького відділу поліції та за процесуального керівництва Львівської місцевої прокуратури №1.

Правоохоронці встановили, що керівник відділу роздрібного бізнесу банківської установи ініціювала у електронній системі банку дострокове розірвання договорів строкового банківського вкладу, укладеного між фінансовою установою та клієнтами.

Надалі зловмисниця від імені більш ніж двадцяти вкладників підробила заяви на видачу готівки, яку сама ж отримала в касі банку, привласнила їх та використала на власні потреби.

Встановлено незаконне заволодіння коштами клієнтів банку в сумі 1,2 мільйони гривень, 183,2 тисячі доларів США та 51 тисячу Євро.

Зловмисниці було повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбаченого ч.3,4,5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч.4 ст.358 (підроблення документів) КК України та обвинувальний акт скеровано на розгляд в суд.

Суд, розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спеціального судового провадження, засудив підозрювану до дев'яти років позбавлення волі із позбавленням права займати посади, пов'язані з фінансово-банківською діяльністю строком на три роки, з конфіскацією належного на праві власності майна.

Завдані збитки банк відшкодував клієнтам у повному обсязі. 

Уряд ініціює перевірки облгазів

Як повідомив у своєму Twitter Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, уряд офіційно звернувся до НКРЕКП з проханням провести перевірки усіх облгазів на дотримання законодавства.

"Це монопольна історія. З монополістами треба діяти жорстко, щоб вони не виходили за межі здорового глузду і закону. Усі, хто надає людям послуги, мають поважати цих людей", - написав Володимир Гройсман.

У Львові судитимуть чергового шахрая

У Львові судитимуть чергового шахрая. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Львівської області.

За процесуального керівництва Львівської  місцевої прокуратури №2 завершено досудове розслідування стосовно 20-річного львів’янина, який підозрювався у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 (шахрайство) КК України.

Користуючись дружніми стосунками із 40-річною потерпілою, зловмисник тричі просив дозволу нібито зателефонувати з її мобільного, а насправді, за допомогою мобільного додатку «Приват 24», перевів на свій рахунок близько 5,3 тис грн. Накраденим розпорядився на власний розсуд.

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано до Шевченківського районного суду м. Львова для розгляду по суті.

Довідково: санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.

Петро Порошенко про рік роботи Верховного Суду

Як інформують у прес-службі Президента України, Петро Порошенко відвідав конференцію "Роль Верховного Суду в забезпеченні прав і свобод. людини"

Президент Петро Порошенко на конференції "Роль Верховного Суду в забезпеченні прав і свобод людини" зазначив, що минулого року судді нового Верховного Суду склали присягу, а сам Суд розпочинав свою роботу.

"Минув рівно рік з дати початку діяльності нового Верховного Суду. Слухайте, невже рівно рік? Але дуже багато вдалося зробити за цей рік. Час підвести перші підсумки", - сказав Президент.

"Два роки тому ми лише мріяли про нову судову систему, нові підходи у роботі суду, нові зрозумілі правила процесів, які змінять підходи відповідальності та справедливості в нашій державі. І сьогодні крок за кроком ми  втілюємо їх у життя", - додав він.  

Глава держави наголосив: "Сьогодні Верховний Суд яскраво демонструє, що все це можливо на практиці. Тож відтепер і надалі саме від вас, шановні судді, залежить, чи втримаємо ми ці позиції, чи стане Верховний Суд реальним лідером змін у судовій владі… І врешті-решт, як швидко судова влада стане сильною, незалежною та ефективною – в інтересах кожного простого українця".

Президент підкреслив, що Верховний Суд має стати прикладом для інших судів – і новостворених апеляційних, і окружних, які будуть створені. "І Вищого антикорупційного суду та Вищого суду з питань інтелектуальної власності, конкурси до яких наразі проводяться Вищою кваліфікаційною комісією суддів. І дуже непросто зараз членам ВККС у напруженій роботі. Але ми чекаємо найближчим часом конкретних практичних результатів", - зазначив Петро Порошенко.

"Розпочинаючи судову реформу, в яку далеко не всі вірили, ми ставили собі за мету створити сильний незалежний суд, вільний від корупції. Суд, який діє на засадах верховенства права, сповідує принципи компетентності, незалежності, неупередженості та відповідальності", - наголосив Петро Порошенко.

"Ми дуже добре пам’ятаємо свою історію. Часи, коли людина важила набагато менше, ніж держава. Часи, коли її права, її життя і здоров’я, не мали жодного значення для сумнозвісних "трійок", які без жодного судового розгляду виносили вироки ціною в життя.  Часи, коли поняття "справедливий суд" не існувало за визначенням", - додав Президент.

Глава держави підкреслив, що з набуттям Україною незалежності ситуація повинна була змінитися. Президент зауважив, що "реальна перебудова системи, зміна підходів до створення судів, добору суддів, побудови органів суддівського врядування за кращими європейськими моделями почалася лише після змін до Конституції щодо правосуддя в 2016 році".

"Ті кроки, які ми зробили два роки тому із деполітизації та посилення незалежності судової гілки влади, дають перші результати. Зараз уже дуже швидко забули як судді роками чекали затвердження у Верховній раді, виклику "на килим",  звіту по конкретним справам і політизація тоді здавалась можливою. Зараз ми маємо абсолютно іншу модель", - сказав Петро Порошенко.

За його словами, ефективне поєднання досвіду адвокатів, вчених, суддів теж йде на користь реформі. "Я маю на увазі, що до складу нового Верховного Суду були залучені саме адвокати, наукові працівники і найкращі судді", - сказав Президент.

Він  окремо наголосив, що неабияке значення для незалежності суду має і належне фінансування судової системи. "І це сьогодні визначено пріоритетом державної влади. І ви це бачите на власному досвіді, на власному прикладі. І сьогодні ці статті бюджету залишаються захищеними, в умовах війни, в умовах пріоритету оборони держави, підвищення рівня захисту людей. Судова влада залишається пріоритетом", - підкреслив Президент.

Від ускладнення кору в Україні вже померло 11 дітей

З початку року в Україні на кір захворіло майже 47 тис. осіб. Про це повідомляє УНН.

“З початку року від ускладнень кору померло 15 осіб, з них четверо дорослих та 11 дітей”, — йдеться у повідомленні.

З початку 2018 року в Україні на кір захворіли 46 937 людей (17 418 дорослих та 29 519 дітей). Найбільше хворіють на кір якраз у тих областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найменший.

За даними МОЗ, негативний рейтинг областей виглядає так:

Львівська (загалом 10 232 людини: 2 871 дорослий і 7 361 дитина),
Івано-Франківська (4 828 людей: 1 293 дорослих і 3 535 дітей),
Закарпатська (4 289 людей: 882 дорослих та 3 407 дітей),
Тернопільська (3 060 людей: 1 026 дорослих і 2 034 дитини),
Київ (2 780 людей: 1 667 дорослих і 1 113 дітей),
Чернівецька (2 759 людей: 885 дорослих і 1 873 дитини) області.

Станом на 1 листопада кількість дітей, які вчасно отримали першу дозу КПК, становить 76,1%, дві дози КПК — 77,5%.

У рамках посиленої імунізації частка дітей, які отримали:

пропущену першу дозу КПК, становить 47% (найменше — у Чернівецькій, Одеській, Тернопільській, Івано-Франківській та Закарпатській областях).

А частка тих дітей, які надолужили дві дози, іще менша — 38,8% (найменше — у Чернігівській, Тернопільській, Чернівецькій, Закарпатській та Івано-Франківській областях).

Ризик захворіти збільшується і через спільне перебування дітей у школах та дитячих садках. Тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

У МОЗ зазначають, що станом на 6 грудня 2018 року в Україні наявні 489 тисяч доз вакцин проти кору, паротиту і краснухи. Крім того, минулого тижня ще 392 200 доз вакцин проти кору паротиту та краснухи виробництва США направлені в регіони України. Пріоритетною є поставка вакцин в західні області, де нині реєструється найбільше випадків захворювання на кір.

УНН

Журналістські розслідування

Корупційні схеми в КЕВ Львова: як військові господарники опиняються на лаві підсудних

Корупційні схеми в КЕВ Львова: як військові господарники опиняються на лаві підсудних

У процесі дослідження закупівель Квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) м. Львова було виявлено, що популярні упродовж останнього часу оборудки на постачанні дров для ЗСУ, про...

Як чиновники місцевих рад на Львівщині зловживають на оборонних закупівлях

Як чиновники місцевих рад на Львівщині зловживають на оборонних закупівлях

Упродовж останнього часу львівські правоохоронці почали  притягувати до кримінальної відповідальності посадовців органів місцевого самоврядування та підпорядкованих їм комунальних підприємств, з...

Як розкрадають кошти на закупівлях для ЗСУ

Як розкрадають кошти на закупівлях для ЗСУ

    Правком відстежує хід розслідування кримінальних справ, пов'язаних з розкраданнями бюджетних коштів, виділених для забезпечення потреб Збройних Сил України,...

Корупція на дровах для ЗСУ: як діяла схема у Львові

Корупція на дровах для ЗСУ: як діяла схема у Львові

    Через схеми з постання дров для ЗСУ розкрадають сотні мільйонів гривень. Про це свідчать останні резонансні кримінальні справи та гучні журналістські розслідування. Ключові...

ПРАВКОМНовини
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів