В Україні з початку травня потонуло вже 47 людей

Вода продовжує забирати життя українців. Лише минулої доби з водойм було піднято на поверхню сімох потонулих. Водночас з початку травня кількість загиблих становить вже 47 людей. Про це інформує прес-служба ДСНС України.

Причини такої трагічної статистики незмінні: купання в не пристосованих для цього місцях, нехтування правилами безпеки під час відпочинку біля води, ігнорування штормових попереджень, зокрема, поривів вітру, а також неналежний догляд за дітьми.

Так, 17 травня на Волині, правоохоронці повідомили рятувальників про те, що в смт Іваничі, на приватному ставку - копанці, під час відпочинку впав у воду та потонув хлопчик 2013 року народження. Дитину підняли з води місцеві мешканці. Реанімаційні заходи, здійснювані КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» на місці події результатів, на жаль, не дали - дитина загинула.

На Житомирщині, ввечері цієї ж доби, до рятувальників надійшла інформація про те, що на р. Пустоха в с. Нехворощ Андрушівського району під час відпочинку перекинулися на дерев’яному човні та потонули чоловік 1978 року народження та жінка 1983 року народження. Місцевими мешканцями тіло потонулої було вилучено з води та передано працівникам поліції, а на пошуки чоловіка вирушило аварійно-рятувальне відділення 5-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Андрушівка у складі 5 осіб та 2 од. техніки. Близько опівночі було знайдено та вилучено з води і другого потонулого.

Загалом, упродовж 16 травня випадки вилучення потопельників були зафіксовані також у Сумській, Тернопільській, Запорізькій та Дніпропетровській областях.

Тож, зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, рятувальники застерігають: на час карантинних обмежень варто утриматися від купання, прогулянок, а також риболовлі на плавзасобах! Уважно слідкуйте за штормовими попередженнями та не дозволяйте дітям відвідувати річки, озера та навіть найменші ставки.

Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

В Україні хочуть заборонити продаж тютюну молоді

У Верховній Раді України готовий комплексний законопроєкт, який передбачає значні обмеження для продавців тютюнових виробів.

Про це розповіли автори законопроєкту, народні депутати України Лада Булах і Володимир Крейденко на онлайн-зустрічі зі студентами «Захист юнацтва від маніпуляцій тютюнової індустрії та запобігання їх залученню до вживання тютюну та нікотину», приуроченій Всесвітньому дню без тютюну, інформує Укрінформ.

«Ми чудово розуміємо, що основна ціль тютюнових компаній – це юнацтво та молодь. Вони шукають нових курців, щоб знайти заміну старим клієнтам, які помирають. Для залучення використовують широкий асортимент ароматизованих сигарет, а також новітні девайси для куріння, які агресивно нав’язують в Інтернеті та соціальних мережах», - сказала народна депутатка України Лада Булах.

 

На її думку, законопроєкт №2813 захистить від смертельної шкоди тютюнових виробів та новітніх пристроїв для куріння. Він, зокрема, передбачає заборону продажу неповнолітнім електронних цигарок, збільшення площі антиреклами до 65% на пачках цигарок та її нанесення на пачки-наповнювачі для електронних цигарок, заборону на рекламу цигарок в інтернеті та її заборону на електронні сигарети, заборону продажу ароматизованих цигарок, підвищення граничного віку до 21 року на продаж тютюнових виробів та їхніх замінників.

За словами народного депутата України Володимира Крейденка, розробляючи документ, застосували міжнародний досвід Всесвітньої організації охорони здоров’я з боротьби проти тютюну.

«Усвідомлюючи відповідальність за майбутні покоління України, для їх захисту від шкоди куріння - у законопроєкті №2813 застосували визнаний міжнародний досвід Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну: це запровадження стандартизованої упаковки, повна заборона реклами чи спонсорства тютюнових виробів та аксесуарів для його вживання», - зазначив Крейденко.

Ініціаторів законопроєкту непокоїть агресивна реклама та безконтрольний продаж неповнолітнім тютюнових виробів для нагрівання та пристроїв для їхнього використання, електронних сигарет, рекламна викладка сигарет у точках продажу, доступність тютюнових виробів, застарілі попередження на пачках сигарет та ароматизовані сигарети.

Згідно з даними Глобального опитування молоді щодо вживання тютюну GYTS 2017 р., в Україні 18,4% дітей 13-15 років є теперішніми споживачами електронних сигарет (22,6% хлопців і 14% дівчат), а будь-коли вживали тютюн 48% дітей цієї вікової групи. Окрім того, 14,9% дітей 13-15 років (17,8% хлопців і 12,1% дівчат) є теперішніми споживачами тютюну.

Щороку 31 травня у світі відзначається Всесвітній день без тютюну, запроваджений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Темою Всесвітнього дня без тютюну-2020 році є захист юнацтва та молоді від маніпуляцій тютюнової індустрії та запобігання їхньому вживанню тютюну та нікотину.

Якою є ситуація з коронавірусом у Збройних силах України

Станом на ранок 13 травня в Збройних Силах України на гостру респіраторну хворобу COVID-19 спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 хворіє 43 особи. Також за період пандемії одужали 58 осіб та 2 летальних випадки.
На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 252 особи. Кількість особового складу у якого закінчується ізоляція найближчих 3 доби – 30 осіб.

За минулу добу зареєстровано один новий випадок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.
Хворий (військовослужбовець – Львівська область) лікується вдома під наглядом медичної служби. Стан здоров’я пацієнта задовільний. Отримує необхідне лікування.

Аналіз захворювань серед військових та цивільного населення свідчить про те, що найчастіше інфекція поширюється під час епізодичних зустрічей з найближчими людьми (друзями та рідними), що не входять до кола осіб, з якими ви спілкуєтеся щодня або мешкаєте разом. Не наражайте себе та свою родину на небезпеку зайвими контактами. Залишайтеся вдома.

Командування Медичних сил Збройних Сил України закликає дотримуватися правил карантину та особистої гігієни.

За добу на фронті зафіксовано 9 обстрілів

Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібрів 120 мм та 82 мм, а також протитанкового ракетного комплексу, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Застосовуючи штатне озброєння, українські воїни своєчасно реагували на ворожі збройні провокації та прицільним вогнем змушували противника відмовитись від продовження обстрілів.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" біля Павлополя та двічі поблизу Старогнатівки противник обстрілював позиції Об’єднаних сил з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

По околицях Опитного окупанти задіяли великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю.

На обстріли противника Об’єднані сили дали результативну та адекватну відповідь, тож окупанти згорнули свою активність.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ" ворог двічі обстріляв оборонців Кримського, використавши міномети калібру 120 мм, а також гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю.

Поруч з Луганським окупанти тричі порушували режим припинення вогню, застосувавши 82 мм міномети, протитанковий ракетний комплекс, гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю.

Внаслідок ворожих обстрілів один військовослужбовець Об'єднаних сил отримав поранення.

Злочинні дії російських окупантів безкарними не залишилися – наші воїни відкрили прицільний вогонь по опорних пунктах російських найманців. Завдяки відвазі та рішучості військовослужбовців зі складу Об’єднаних сил ворог був змушений припинити свої злочинні дії.

За даними розвідки, 12 травня українські військовослужбовці поранили п’ять російських окупантів.

Від початку поточної доби в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" біля Гнутового противник вів вогонь з автоматичних станкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Українські воїни у відповідь рішуче застосували чергові вогневі засоби та припинили ворожі провокації.

За поточну добу втрат серед українських захисників немає.

Випадків захворювання на коронавірусну інфекцію серед особового складу Об’єднаних сил не зафіксовано.

Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою.

Слава Україні!

У Державній архівній службі України створено управління цифрової трансформації

У Державній архівній службі України введено посаду заступника Голови з питань цифровізації та створено Управління цифрової трансформації. Про це повідомили в прес-службі відомства.

За рішенням Уряду у центральних органах виконавчої влади вводиться посада заступника керівника органу з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Державною архівною службою України вже запроваджено відповідні зміни в організаційно-штатній структурі. Відповідно до одного з пріоритетів діяльності центрального органу виконавчої влади, крім посади заступника голови Укрдержархіву, який відповідатиме за цифровізацію процесів архівної справи, діловодства та державної системи страхового фонду документації, в апараті відомства створено Управління цифрової трансформації.

Після завершення дії карантинних заходів запрошуємо компетентних фахівців взяти участь у конкурсі на заміщення вакантних посад.

Нацполіція відкрила справу за фактом витоку персональних даних

Нацполіція розпочала кримінальне провадження за фактом витоку інформації про персональні дані громадян. Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації України.

Сьогодні 12 травня 2020 року за фактом розповсюдження персональної інформації громадян на одному з анонімних телеграмм-каналів Головним слідчим управлінням Нацполіції України внесено відомості у ЄРДР і розпочато розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України («Несанкціоноване втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації»).

Оперативний супровід розслідування здійснює Департамент Кіберполіції Національної поліції України. Попереднім аналізом встановлено, що обсяг протиправно оприлюдених персональних даних є компіляцію з інформаційних баз різних державних відомств і недержавних установ за різні періоди попередніх років і не має відношення до початку роботи державного мобільного застосунку Дія.

На даний час роботу ресурсу, який протиправно розповсюджував персональні дані громадян, припинено. Кіберполіція у взаємодії з іншими державними органами вживає заходи із недопущення відновлення його роботи та ефективного розслідування кримінального провадження.

В МЗС підтвердили викрадення українського моряка

Український моряк був захоплений та вивезений у невідомому напрямі у результаті піратського нападу на судно "Rio Mitong” біля берегів Екваторіальної Гвінеї.

Про це Укрінформу повідомив директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев.

Як розповів дипломат, 10 травня було отримано інформацію, що поблизу порту Малабо (Екваторіальна Гвінея) було здійснено піратський напад на судно "Rio Mitong” (прапор Коморських островів, судновласник - бельгійська компанія SMART S&P SA, оператор судна – ITS INTERNATIONAL TRADE).

“За попередньою інформацією, у результаті нападу захоплено та вивезено у невідомому напрямі одного громадянина України – члена екіпажу судна”, - зазначив Погорельцев.

Він поінформував, що Посольство України в Бельгії встановлює контакт з судновласником та оператором судна щодо перевірки цієї інформації та з’ясування обставин справи.

Окрім того, Посольство України в Сенегалі, яке відповідає за Екваторіальну Гвінею, та Посольство України в Нігерії, яке є найближчою до місця події дипломатичною установою, звернулися до місцевих компетентних органів з метою підтвердження факту захоплення громадянина України.

“Справа перебуває на контролі причетних закордонних дипломатичних установ України та Департаменту консульської служби МЗС”, - запевнив Погорельцев.

Як повідомляв Укрінформ, біля берегів Африки невідомі напали на судно під прапором Коморських островів і викрали двох членів екіпажу, в тому числі українця.

Після закінчення карантину в Україні можлива хвиля розлучень

 
Психологічні проблеми та конфлікти, які виникли у сім’ях під час карантину, і неможливість їх самотужки вирішити можуть призвести до того, що після карантину в Україні значно зросте кількість розлучень, що вже відбулося, зокрема, в Китаї.
 
 

Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловила психотерапевт і письменниця Алеся Бивалькевіч.

«Раніше через зайнятість люди в парі співіснували, перебуваючи на одній території обмежену кількість часу. Це було терпимо. На карантині все вилізло назовні… Коли «кордони відкриють», є ймовірність, що людям захочеться розбігтися, розлучитися – і якомога швидше. З цієї причини у Китаї, наприклад, стався «бум» – значно зросла кількість розлучень після карантину. Те саме може чекати і - в Україні, Туреччині, у будь-якій іншій країні», - зазначила фахівець.

Аби цього не сталося, Бивалькевіч радить шукати першопричини погіршення відносин не у карантині та не чекати його завершення з упевненістю, що з його закінченням все мине.

«Карантин не створив проблем, яких не було до цього. Усі проблеми, які випливли на поверхню, зародилися задовго до карантину… Завдання наразі для кожного шукати першопричину не в карантині, не в тому, що уряд винен чи хтось ще», - сказала вона.

Одним з головних підходів вона назвала усвідомлення та визнання того, що проблеми існують та потребують вирішення, а далі вже - спроби їх вирішити самотужки чи з допомогою спеціалістів.

Як повідомлялося, уряд з 12 березня запровадив в Україні карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Зокрема, було закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, рух наземного транспорту в містах, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.

Кабінет міністрів 4 травня продовжив дію карантину до 22 травня, але з 11 травня обмеження будуть послаблені.

Журналістські розслідування

Корупційні схеми в КЕВ Львова: як військові господарники опиняються на лаві підсудних

Корупційні схеми в КЕВ Львова: як військові господарники опиняються на лаві підсудних

У процесі дослідження закупівель Квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) м. Львова було виявлено, що популярні упродовж останнього часу оборудки на постачанні дров для ЗСУ, про...

Як чиновники місцевих рад на Львівщині зловживають на оборонних закупівлях

Як чиновники місцевих рад на Львівщині зловживають на оборонних закупівлях

Упродовж останнього часу львівські правоохоронці почали  притягувати до кримінальної відповідальності посадовців органів місцевого самоврядування та підпорядкованих їм комунальних підприємств, з...

Як розкрадають кошти на закупівлях для ЗСУ

Як розкрадають кошти на закупівлях для ЗСУ

    Правком відстежує хід розслідування кримінальних справ, пов'язаних з розкраданнями бюджетних коштів, виділених для забезпечення потреб Збройних Сил України,...

Корупція на дровах для ЗСУ: як діяла схема у Львові

Корупція на дровах для ЗСУ: як діяла схема у Львові

    Через схеми з постання дров для ЗСУ розкрадають сотні мільйонів гривень. Про це свідчать останні резонансні кримінальні справи та гучні журналістські розслідування. Ключові...

ПРАВКОМНовини
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів